Maribo Regatta 2014

Konkurrencen finder sted i perioden fra 17-05-2014 09:00 til 18-05-2014 18:00.

Beskrivelse

Maribo Regatta i Kano og Kajak, afholdes på Maribo Sø - Rosportsanlæg - lørdag og søndag den 17. og 18. maj 2014.

Der udskrives løb i alle klasser og distancer for Sprint - hvor der er mindst tre både anmeldt.
For lange løb over 1000 m - skal der være mindst 5 både anmeldt.

Løbs-, deltager lister kan følges her på siden efter sidste tilmeldingsfrist som er den 10. maj 2014.
Under stævnet kan løbende følges - deltagere i indledende, semifinaler samt finaler - sam løbende resultater.

BEMÆRK VENLIGST - UDSKREVNE LØBSLISTER ER KUN FORELØBIB OG DER KAN SKE ÆNDRINGER ERFTER TILMELDINGSFRISTEN.

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K2 1.250m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K2 1.250m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 1.000m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K2 1.000m
Drenge U14 K2 2.500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 1.000m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K2 1.000m
Piger U14 K2 2.500m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 1.000m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 1.000m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 200m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 1.000m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 1.000m
Piger U16 K2 2.500m
Piger U16 K4 200m
Piger U16 K4 500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K2 5.000m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K2 5.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m

Deltagere

Sächsischer Kanuverband (SKV, DE)

Annalene Sammler

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Luca Werner Wraae
Sif Thieme

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Astrid Felding Jensen
Christian Olsen
Frederik F. Jensen
Matias Bundgaard-Nielsen
Nicco Andersen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Agnete Jersild
Marcus Madsen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Adam Jukl
Anders Gamborg
August Zwinge Steen
Bernhart Gravlund
Bertram Floryan
Bolette Nyvang
Catrine Holten
Emma Bock
Esben Federspiel
Frederik Sloth Meng
Gustav Bock
Gustav Sloth Meng
Johan Vedel
Kalle Thorsgaard
Ludvig Schmidt
Malte Wechter
Mark Høier
Martin Juell
Oscar Dyrberg Bertelsen
Oscar Jensen
Oskar Bendixen
Sigurd Stæhr Sørensen
Thomas Raben
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Storm Jørgensen
Bjørn Grødum Ehlert
Ida Marie Krogh-Jensen
Ida Schmidt Niclasen
Josefine Balslev-Eriksen
Kirstine Krogh Bisgaard
Nicolai Gregersen
Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Thomas Krogh Bisgaard
Tobias Stuhr Bisgaard
Victor Landgreen-Petersen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Jakob Nielsen
Magnus Sibbersen
Mark Schrøder
Mikkel Sibbersen

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Christian Chrois
Daniel Sig Larsen
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Christian Sigsgaard
Johannes Jørgensen
Karen Frese
Otto Meyer
Troels Lund
Victoria Halmquist

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Astrid Jørgensen
Jesper Beer

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Johan Fjeldvig
Martin F Møller
Sebastian R. Sørensen

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Carla Ganst
Caroline Mogensen
Christoffer Valentin Buschardt
Emil Peter Hansen
Emil V. Ramussen
Emilie Markussen
Frederik V. Rasmussen
Ida Hugod
Ida villumsen
Linea Ebbesen
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Malene Olsen
Marcus Fritzbøger
Stig Skovbo Olsen
Thomas Mogensen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Andreas Sørensen
August Ring
jonas Mogensen
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Rasmus Winther Jensen
Theis Mogensen
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anne Hauge Sørensen
Laura Ljungholm
Mie Madsen

Leipzig (Leipzig, DK)

Anita Parsche
Anne Kurschat
Ardis Luda
Julia Dornbush
Julia Steinberg
Melanie Gebelein
Sanja Böringer
Theodora Gross

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Philip Knudsen
Rasmus Knudsen
Victor Schnack Jørgensen
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Henrik Patøk
Jens Visbech
Kasper Bleibach
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Martin Jørgensen
Mie Christensen
Mikkel Ibsen
Nicolai Mørcke
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rasmus R. Nielsen
Rikke Jørgensen
Simon Petersen
Sofie Jørgensen
Stas Magdych
Tobias Hansen
Victor Weichel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Nathalie Thomsen
Nikolai Thomsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Astrid Kann
Kristian Brandstrup
Sirgid Thomsen

Nykøbing F. Roklub (Nykøbing F., DK)

Adam Schiødt

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Benjamin Bærentsen
Floor Zeegers
Johan Mikkelsen

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Frida Hedegaard Lyngsøe
Kirstine Møller
Mads Lønne
Pernille T Kristensen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Anne-Sofie Winther
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Emil Kræmer
Emil Skovgaard
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Mads Brandt Pedersen
Mette Graversen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nicolaj Winther
Rasmus Vium Madsen
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Rasmus Trærup

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Alexander Willadsen
Carl Harlang
Cecilie Ebbesen
Emilie Rosenkilde
Julie Brinch
Kristoffer Halkjær
Louise Wissing Madsen
Mikkel Brinch
Nicolai Brinch
Sofie Meng
Thomas Rasmussen
Victor Falkenberg

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Daniel Frederiksen
Louise Andersen
Maja Rosenkrands
Mette Hemingsen
Odin Svendsby
Rikke Hansen
Selma Kamuk
Theis Molin
Wiliam Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Albert Germundsson
Mads Holm Andersen
Magnus Germundsson
Maria Søgaard Lund
Sigrid Bøgh Jensen
Simon Holleufer

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Jonas hall-Andersen
Rasmus Brandt Sørensen
Silja Nidløse

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders Thygesen
Andreas Junker
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Christina Duun
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Brandenhoff Lind
Joakim Karer
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Lasse Bro Madsen
Lucas Tiemand Pedersen
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Mathias G Larsen
Mikkel Rimmen
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Andreas Woltmann
Gregers Boel
Johan Tepas
Lasse Hansen
Malte Hansen
Mette Borring
Signe Tubæk Hansen
Stine Høy Møller

Antal klubber: 30, antal roere: 233

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2014-05 > Maribo Regatta 2014