DM Maraton 2018

Konkurrencen finder sted i perioden fra 18-08-2018 08:00 til 19-08-2018 18:00.

Beskrivelse

DANSK KANO OG KAJAK FORBUND OG REGATTA GLADSAXE INDBYDER TIL

Danmarksmesterskaberne i
kano og kajak maraton 2018
D 18. og 19. august på Bagsværd Sø

Tilmelding
Løbsudskrivning og afvikling af stævnet sker i henhold til DKF’s love.

Sidste frist for tilmelding er lørdag d. 4. august 2018
Tilmeldingen skal ske på DKF´s tilmeldingsblanketter som kan downloades på www.kano-kajak.dk (under download)
Blanketterne sendes elektronisk til tilmelding@kano-kajak.dk.
Efteranmeldelser kan, ifølge DKF’s love, accepteres i oprettede klasser, senest på holdledermødet, mod betaling af ekstra startafgift.

Tilmeldinger - program og resultater kan løbende følges på youpaddle.org


Startafgift
Startafgift pr. tilmeldt løb:

K1 og C1: 130,- kr
K2 og C2: 255,- kr
Børne-DM: 60,- kr. (U10 og U12)

Startafgiften indbetales på 3140 konto: 3140880353
samtidig med tilmeldingen.

Yderligere information fås hos:

Løbsafvikling: Øvrigt:
Chefdommer Lau Larsen Niels-Peter Andersen
lau.larsen@kano-kajak.dk Pede_361@hotmail.com
2012 8928 4058 5210





Konkurrencer der afholdes

Drenge U10 K1 Marathon
 
Piger U10 K1 Marathon
 
Drenge U12 K1 Marathon
 
Piger U12 K1 Marathon
 
Drenge U14 K1 Marathon
Drenge U14 K2 Marathon
Drenge U14 C1 Marathon
Drenge U14 C2 Marathon
 
Piger U14 K1 Marathon
Piger U14 K2 Marathon
 
Drenge U16 K1 Marathon
Drenge U16 K2 Marathon
Drenge U16 C1 Marathon
Drenge U16 C2 Marathon
 
Piger U16 K1 Marathon
Piger U16 K2 Marathon
 
Mænd U18 K1 Marathon
Mænd U18 K2 Marathon
Mænd U18 C1 Marathon
Mænd U18 C2 Marathon
 
Damer U18 K1 Marathon
Damer U18 K2 Marathon
 
Mænd Senior K1 Marathon
Mænd Senior K2 Marathon
Mænd Senior C1 Marathon
Mænd Senior C2 Marathon
 
Damer Senior K1 Marathon
Damer Senior K2 Marathon
 
Mænd Master +35 K1 Marathon
Mænd Master +35 K2 Marathon
Mænd Master +35 C1 Marathon
Mænd Master +35 C2 Marathon
 
Damer Master +35 K1 Marathon
Damer Master +35 K2 Marathon
 
Mænd Master +40 K1 Marathon
Mænd Master +40 K2 Marathon
Mænd Master +40 C1 Marathon
Mænd Master +40 C2 Marathon
 
Damer Master +40 K1 Marathon
Damer Master +40 K2 Marathon
 
Mænd Master +45 K1 Marathon
Mænd Master +45 K2 Marathon
Mænd Master +45 C1 Marathon
Mænd Master +45 C2 Marathon
 
Damer Master +45 K1 Marathon
Damer Master +45 K2 Marathon
 
Mænd Master +50 K1 Marathon
Mænd Master +50 K2 Marathon
Mænd Master +50 C1 Marathon
Mænd Master +50 C2 Marathon
 
Damer Master +50 K1 Marathon
Damer Master +50 K2 Marathon
 
Mænd Master +55 K1 Marathon
Mænd Master +55 K2 Marathon
Mænd Master +55 C1 Marathon
Mænd Master +55 C2 Marathon
 
Damer Master +55 K1 Marathon
Damer Master +55 K2 Marathon
 
Mænd Master +60 K1 Marathon
Mænd Master +60 K2 Marathon
Mænd Master +60 C1 Marathon
Mænd Master +60 C2 Marathon
 
Damer Master +60 K1 Marathon
Damer Master +60 K2 Marathon
 
Mænd Master +65 K1 Marathon
Mænd Master +65 K2 Marathon
Mænd Master +65 C1 Marathon
Mænd Master +65 C2 Marathon
 
Damer Master +65 K1 Marathon
Damer Master +65 K2 Marathon
 
Mænd Master +70 K1 Marathon
Mænd Master +70 K2 Marathon
 
Damer Master +70 K1 Marathon
Damer Master +70 K2 Marathon
 
Mænd Master +75 K1 Marathon
Mænd Master +75 K2 Marathon
 
Damer Master +75 K1 Marathon
Damer Master +75 K2 Marathon
 
Mænd Master +80 K1 Marathon
Mænd Master +80 K2 Marathon

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Alex Lindros
Alma Lindharth Pedersen
Dan Andersen
Helle Simonsen
Jesper Mikkelsen
Jesper Nielsen
Kennth Pedersen
Kim Wraae Knudsen
Kiril Aleksov Ahtarovski
Luca Werner Wraae
Otto Brushøj
Per Hørl
Rine Mikkelsen
Signe Frederiksen
Thomas Honore
Valdemar Jørgensen

Dragør Kajakklub (Dragør, DK)

Claus Borup
Kenneth Andersen
Michael Thers
Peter Brøgger
Ricco B Leth
Søren Levinsen

Ebeltoft Ro- Kajak Klub (Ebeltoft R&K, DK)

Tobias Holm Mikkelsen
Victor Bak Christensen

Esrum (Esrum, DK)

Jakob Dan Jensen
Karoline Bergendorf
Knud Kjeldgaard
Kristoffer Willum Kristiansen
Mads Blom Larsen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Erik Jakobsen
Flemming Svendsen
Søren Hyttel
Teddy Hviid

Guldborgsund Kajakklub (Guldborgsund Kajakk, DK)

Jan Klingenberg

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Cecilie Maltesen
Christian Qvist
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Eva Milthers
Flora Klyver
Gustav Bock
Jonathan Legart Qvist
Julie Kauffmann
Maria Wander
Nikolaj Bryde
Noah Reyes
Sofia Bryde
Vigga Kortzau

Horsens Kajakklub (Horsens, DK)

Oluf Møberg

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Jens Jørgen Mortensen
Magnus Kronby
Magnus Sibbersen
Mark Rasmussen

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Frederik Skytte Nygård

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Jacob Færch
Morten Eld
Viggo Munk

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Flemming Kristensen
Marianne Sidenius
Oliver Kok
Philip Zimmermann Sørensen

Kajakklubben NOVA (Nova, DK)

Dorte Marnø
Elsebeth Bendtsen
Frederik Freiberg
Torben Frohn

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Anne Munch Christensen
Asbjørn Lolk-Hansen
Hakon Munch Haraldsson
Haraldur Hannesson
Jane Vekslund
Kirsten Halsnæs
Kjartan Munch Haraldsson
Lise Andersen
Mette Harpsøe
Vibe Jensen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anders Krintel
Christoffer westh janson
Laura Priess Nørgaard
Magnus Valentin Nissen
Nina Vølker Nielsen

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alberte Fischer Petersen
Alfred Askaa
Anton Milman Engelholm
Astrid Christensen
Elise Markussen
Ellen Christensen
Helene Vilandt
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Lisbet Skovbo Olsen
Marcus Juul Reng
Naja Moon
Nicolai Hennig
Signe Nissen
Sophie Blomgren-Hansen
Stig Skovbo Olsen
Uffe Rasmussen

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Anders Kristensen
Daniel Laporte
David Francis
Gustav Skau
Jeppe Glesner
Lise Lotte Rousing
Lutz Erichsen
Peter Jensen
Tobias Brüggert

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Hauge Sørensen
Anne Hauge Sørensen
Annelise Vidø
Caroline Jørgensen
Charlotte Bjørnlund
Dorte Wegger
Frederikke Kindahl
Gustav Witthøfft Madsen
Janni Lynge Nielsen
Mathilde Roed
Mikkel Hansen
Mille Bjørnlund
Peter L Andersen

Lemvig Roklub (Lemvig Roklub, DK)

Ane Christensen
Hannah Odgaard Jakobsen
Hannah Stoubæk
Karen Stoubæk
Lasse Odgaard Jakobsen
Mathias Brixen
Palle Odgaard Jakobsen
Sofie Bach

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Nicolai Mørcke
Philip Knudsen
Rasmus Brandstrup Knudsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Agnes S. Borggaard
Andreas B.T. Nielsen
Anne-Sofie Lauritsen
Anton Jensen
Bertram Jensen
Frank Jørgensen
Frederik Pfeiffer
Gustav Ebbe
Iris L. Andersen
Jeppe Borggaard
John Jørgensen
Katrine Jensen
Khai Larsen
Kim Strate
Malte Andersen
Mark Pedersen
Martin Møller
Mia Christiansen
Tobias Hyttel
Torben Hansen
Trine Pedersen

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Jan Qualmann
Max Jacobsen
Nikolai Thomsen

Nibe Roklub (Nibe, DK)

Jacob Norris
Lærke Petersen
Søren Petersen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Caroline Amalie Scales
Emilie Rosenkilde
Ingrid Sørensen
Jytte Duun
Kristian Kamper Kristensen
Kristoffer Ravn Neve
Lise-Lotte Broberg
Ruth Anker Scales
Viktor Hjort Korneliussen
William Birch Johansson

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Anja Trudslev
Frida Trudslev
Katrine Jepsen
Rasmus Hansen
Søren Svensson
Trine Jensen
Ulla Jakobsen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Anders Lo Presti
Anne-Sofie Winther
Anton Hinge
Asger Have Poulsen
Astrid Eichler Hansen
Bertram Sørensen
Camilla Jeslund
Camilla Rask
Carl Hinge
Caroline Schrold
Emil Kræmer
Emil Skovgaard
Emil Stær
Emily Bonney
Frederik Vestergaard
Frederikke Maretti
Frida Hinge
Hakon Meyer
Hans Jørgen Pape
Jeppe Maretti
Johan Klitte Ramhøj
Jonathan Dagnæs
Jonathan Schrold
Karen Boel
Karoline Nielsen
Karsten Hinge
Kristine Rohde
Kristoffer Østergaard Hansen
Leif Kristensen
Line Holm
Lukas Solne
Lærke Langelund
Mads Brandt Pedersen
Magne Meyer
Maja Hinge
Marcus J. Larsen
Maria Rohde
Matilde F. Christensen
Mikkel Østergaard
Mille Bjerremand Andersen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Klitte Ramhøj
Rasmus Vium Madsen
Søren Maretti
Thomas Rask
Thorbjørn Rask

Skive Roklub (Skive, DK)

Thomas D Sølvsten

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Andreas Hoffmann
Carsten Israelson
Erik Andersen
Pernille Henningsen Lillelund

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Aksel Hansen
Emil Rosenkrands
Julie Borup Olsen
Peter Larsen
Sanne Larsen

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

Jette Bælum
Linda Hansen
Pernielle Stenum
Pernille Svane

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Annette Elmue
Connie Beutel Møller
Ebbe Møller
Lars Rønnebech
Peter Hersted
Tommy Hinsch
William Rouat

Svendborg Kajakklub (Svendborg, DK)

Peter Folke Olsen
Torben Toft

Sønderborg Kajakklub (Sønderborg, DK)

Alice Jacobsen
Carsten Pankoke
Claus Johansen
Holger Jacobsen
Kim Petersen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anna Find Hansen
Emilie Dziegiel Søndergaard
Helena Lærke Olesen
Jimmy Buchmann
Johnny Holt
Kim Brix
Klaus Rørhauge
Kristian H. Andersen
Mads Bressendorf Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Marie Bach Nielsen
Naja Zwisler
Oliver Vidø
Pernille Kuijers Hostrup
Peter Colding
Rasmus Brandenhoff Lind
Sara B. Andersen
Siri Bach Nielsen
Tommas Nielsen

Århus Å Kajakklub (Århus Å, DK)

Klaus Thomsen
Torben Thomsen

Antal klubber: 35, antal roere: 273

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2018-08 > DM Maraton 2018