Copenhagen Spring Regatta 2018

Konkurrencen finder sted i perioden fra 20-04-2018 08:00 til 22-04-2018 18:00.

Beskrivelse

Dansk Kano og Kajak Forbund i samarbejde med Lyngby
Kanoklub indbyder herved til CPH Spring Regatta 2018.
Regattaen afholdes på Bagsværd Sø og i henhold til ICF kaproningsregler for sprint.

Efteranmeldelser vil blive accepteret i oprettede klasser/løb hvor der er plads.
Rettelser til 1000 m senest fredag kl.12.00. Rettelser til 200 m senest fredag kl. 18.00. Rettelser til 500 m senest lørdag formiddag kl. 10. 00 hvor der betales kr. 400,‐ pr. deltager uanset antal løb.

Afmeldinger/rettelser kan følges via youpaddle.org og modtages gerne hurtigst mulig.

Holdledermøde – da vi starter allerede fredag afholdes der ingen holdledermøde, men al information vil fremgå at skriftlig information, som tilsendes de deltagende klubber/nationer.

Baner: 9 baner med startersystem på 200m, 500m og 1000m.

Svømmevest er obligatorisk for alle klasser til og med U18 !

Sted: Bagsværd Rostadion ‐ LINK

Mad og drikke: Der er mulighed for at købe morgenbrød fra kl. 7:00 og lunch fra kl. 11:30.

Overnatning: Der vil være mulighed for overnatning i telt og campingvogn på ”Trekanten” ved Bagsværd Sø.

Toilet og bad: Der vil være adgang til toilet og badefaciliteter på Bagsværd Rostadion.

Program: Dette udsendes til de tilmeldte klubber umiddelbart efter tilmeldingsfristen.

Vi ser frem til en spændende weekend, og forventer at kunne se resultaterne af vinterens hårde træning.

Med venlig hilsen
Dansk Kano og Kajak Forbund og Lyngby Kanoklub


Konkurrencer der afholdes

Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K4 500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 500m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 500m
Damer U18 C1 200m
Damer U18 C1 500m
Damer U18 C1 1.000m
Damer U18 C2 200m
Damer U18 C2 500m
Damer U18 C2 1.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 500m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior C1 500m
Damer Senior C1 1.000m
Damer Senior C2 200m
Damer Senior C2 500m
Damer Senior C2 1.000m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Valdemar Jørgensen

Danmark (Danmark, DK)

Bolette Nyvang
Casper Pretzmann
Julie Frølund Funch
Katrine Græsbøll Christensen
Line Langelund
Mads Brandt Pedersen
Mette Gravesen
Morten Graversen
Niels Boe
Pernille Knudsen
Rasmus Knudsen
Rene Holten Poulsen

Esrum (Esrum, DK)

Karoline Bergendorf
Kristoffer Willum Kristiansen
Mads Blom Larsen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Hannah Kemp

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Andrea Jespersen
August Zwinge Steen
Bolette Nyvang
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Gustav Bock
Gustav Sloth Meng
Julie Kauffmann
Ludvig Schmidt
Maria Wander
Nikolaj Bryde
Oskar Bendixen
Philip Bryde
Sara Milthers
Sofia Bryde
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Albert Flinth
Anne Sofie Krogh Jensen
Caroline Rafn Christensen
Hans Conrad Grøfte Kildsgaard
Johanne Krogh Bisgaard
Julie Barnewitz Dürr
Max Albertsen
Olivia Christoffersen
Stella Glüsing Winther

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Magnus Kronby
Magnus Sibbersen

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Frederik Skytte Nygård
Joshua Cope
Kent Klitgaard
Mads Bjerre
Mads Pold
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Nicoline Sølvsten Rasmussen
Simon Hvam
William Åkerlund

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Benedicte Vosegaard

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Philip Zimmermann Sørensen
Troels Lund
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Hakon Munch Haraldsson
Lucas Scharff-Poulsen
Mathias Holst Andersen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anders Bodum
Anna Bisgaard
Benjamin Merrild
Johan Fjeldvig
Lise Vølker Nielsen
Sara Neermann

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alberte Fischer Petersen
Anton Milman Engelholm
Christoffer Frøstrup
Christoffer Valentin Buschardt
Elise Markussen
Emilie Markussen
Frederik Uth
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Jonathan Moon
Lærke Dam Sørensen
Manon Witomski
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Nicolai Hennig
Sofus Dalby
Sofus S. Askaa
Sophie Blomgren-Hansen
Stig Skovbo Olsen

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Anders Kristensen
Gustav Skau
jonas Mogensen
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Theis Mogensen
Tobias Brüggert
Valdemar Wandi Kynde

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Lynge Nielsen
Anne Hauge Sørensen
Gustav Witthøfft Madsen
Laura Ljungholm
Mathilde Roed
Mikkel Hansen
Mille Bjørnlund

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Astrid Reinholt
Bendeguz Sandor Jakab
Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Josefine Balslev-Erichsen
Nicolai Mørcke
Philip Knudsen
Rasmus Brandstrup Knudsen
Rasmus Knudsen
Simon Schuldt-Jensen
Victor G. Aasmul

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Agnes S. Borggaard
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Ilya Podpolnyy
Katrine Jensen
Marie Toppenberg
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Mia Christiansen
Nils Boe
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rene Holten Poulsen
Tobias Hansen
Tobias Herløv
Tobias Hyttel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Nikolai Thomsen

Nibe Roklub (Nibe, DK)

Lærke Petersen
Søren Petersen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Caroline Amalie Scales
Daniel Møller
Emilie Duhn Kruse
Freja Møbjerg
Johan Vedel
Kristian Brandstrup
Kristian Kamper Kristensen
Kristoffer Ravn Neve
Sigurd Stær Sørensen
Sofie aastrand Jørgensen
Sofie Lange
William Anker Scales
William Birch Johansen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Astrid Eichler Hansen
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christian Farstad
Daniel Frederiksen
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Karoline Nielsen
Katrine Græsbøll Christensen
Kristine Rohde
Line Langelund
Lukas Solne
Lærke Langelund
Mads Brandt Pedersen
Mads Holm
Matilde F. Christensen
Mette Gravesen
Mikkel Guldberg
Mille Bjerremand Andersen
Morten Graversen
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Aborg
Rasmus Vium Madsen
Silas Dupont
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen
Valdemar H. Kappel

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Andreas Hoffmann
Cecilie Ebbesen
Markus Fly Jørgensen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Julie Borup Olsen
Laura Christensen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Andreas Junker
Anna Find Hansen
Helene Fabrin-Brasted
Julie Frølund
Katja Eriksen
Mads Bressendorf Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mark Eger Schrøder
Mikkel Rimmen
Oliver Vidø
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Thor Jensen
Tommas Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Aas Møller
Anna Arvad
Malte Hansen
Mette Borring
Sebastian Ravn Sørensen
Wiliam Kreutz

Asker Ski og Kajakklub (Asker, NO)

Jo Sondre Solhaug
Marte Eirin Solhaug
Mathias Svoren

Bærum Kajakklubb (Bærum, NO)

Andrea Austeng
Andreas Lysne
Aslak Næss Jensen
Elias Hollingsæter
Herman Lindgren
Kristine Amundsen
Maria Virik
Markus Nicolaisen
Marte Løseth
Marthine Lindgren
Olav Carlsson
Pernille Herger Lindgren
Selma Conradi Melsom
Sverre Langslet
Talian Stangebye-Hansen
Tiril Stangebye-Hansen
Vemund Næss Jensen
Vetle Markusssen

Fana Kajakklubb (Fana KK, NO)

Daniel Salbu
Harald Ivarsen
Magnus Ivarsen

Flekkefjord KK (Flekkefjord, NO)

Amalie Solvang
Camilla Rozanski
Eigil Andreas Solvang
Kristiane Spikkeland

Kristiansand Kajakklubb (Kristianssand Kajakk, NO)

Hakeem Teland

Laksevåg Kajakklubb (Laksevåg, NO)

Malin Paulsen
Oliver Karlsen
Trym Landeråen

Moss Kajakklub (Moss, NO)

Lars Holberg

Njørd Ro og Kajakklubb (Njørd, NO)

Julianne H Halvorsen
Kristoffer Mjelstad
Lasse Lotsberg
Linn Sofie Toppe
Martin Schmidt

Norge (Norge, NO)

Amalie Solvang
Amund Vold
Andrea Austeng
Anna Sletsjøe
Camilla Rozanski
Daniel Salbu
Eigil Solvang
Eivind Vold
Elisabeth Bjørgan
Elise Erland
Ella Jones
Even Sevaldsen
Fridtjof Falch
Gunnar Nydal Eide
Hakeem Teland
Harald Ivarsen
Ida Sjursen
Kristiffer Mjelstad
Kritiane Spikkeland
Lars Hjemdal
Lars Holberg
Lars Magne Ullvang
Lasse Lotsberg
Linn Sofie Toppe
Magnus Ivarsen
Marcus Nikolaisen
Maria Virik
Marte Løseth
Martin Schmidt
Mathias Svoren
Oliver Karlsen
Selma Melsom
Thea Røsten
Trym Landeråen
Vemund Næss Jensen
Vetle Markussen

Oslo Kajakklubb (Oslo Kajakklubb, NO)

Eivind Vold
Jon Amund Vold
Lars Hjemdal
Malene Tonnesen
Thomas Lothe

Strand KK (Strand KK, NO)

Anna Sletsjøe
Elisabeth Bjørgan
Ella Randmæl Jones
Even Sevaldsen
Fridtjof Falch
Gunnar Nydal Eide
Ida Sjursen
Karl Anders Sletsjøe
Marlene Tønnesen
Morten Minde
Thea Røsten

Tysvær Kano og Kajak Klubb (Tysvær KK, NO)

Elise Erland
Lars Magne Ullvang

Ângelholm Rodd och Kanot Klubb (Ângelhom, SE)

Isac Remmerfors
Isak Granström
Martin Nathell

Bengtsfors BoIS (Bengtsfors, SE)

Albin Hallberg
Ania Zagórska
Ebba Thor
Felix Ilovaara
Jonna Ilovaara

Bruunsvikens Kanotklubb (Bruunsvikens KK, SE)

Albert Friman
David Johansson
Erik Åsgrim
Fredrik Friman
Julia Seger
Rebecca Friedman

Bråvikens Kanottklub (Bråviken, SE)

Eric Ekeberg
Hanna Falk
Johnny Blixt
Melina Andersson

Fagerviks Kanotklubb (Fagervik, SE)

Vendela Kühne

Halmstad Kanotklubb (Halmstad KK, SE)

Alexandra Torudd
Otto Andersson

Huskvarna Kanottklubb (Huskvarna KK, SE)

Agnes Klahr
Alva Johansson

Jönköpings Kanotklubb (Jönköping, SE)

Frederik Karlsson
Greta Helleblad
Paula Sackbrock

KFK Södertälje (Södertälje, SE)

Albert Petersson

Lidköpings Kanotförenig (Lidköping, SE)

Alfred Lundberg
Karin Johansson
Vilgot Westberg

Luleå Kajakklubb (Luleå KK, SE)

Henrik Strand

Lödde Kanotklubb (Lödde, SE)

Björn Linander
Eric Pålsson
Gustav Pålsson
Johanna Johansson
Theodor Orban
Villiam Olander

Malmö Kanotklubb (Malmö, SE)

Axel Haglund
Elsa Ohrås
Erik Persson
Hugo Lagerstam
Hugo Olofsson
Julia Lagerstam
Malte Ohrås
Thea Sander

Nyköpings Kanottklubb (Nyköping, SE)

Alva Johansen
Anton Andersson
Dennis Kernen
Karl Brodén
Magnus Linden
Malin Andersson
Rebecka Gustavsson Lönnroth
William Berg

Stockholms Paddlarklubb (Stockholm PK, SE)

Edvin Gulle

Sverige (Sverige, SE)

Adam Ask
Albert Friman
Albert Petersson
Albin Hallberg
Alexandra Rytten Torudd
Alfred Lundberg
Alva Johansen
Alva Johansson
Anna Zargorska
Anton Andersson
David Johansson
Dennis Kernen
Ebba Thor
Edvin Gulle
Elsa Ohrås
Eric Ekeberg
Erik Åsgrim
Fabian Paldanius
Frederik Friman
Frederik Karlsson
Greta Helleblad
Hanna Falk
Henrik Strand
Hugo Olofsson
Ida Caarlsson
Isac Remmerfors
Isak Forsberg
Isak Granström
Johanna Johansson
Jonna Ilovaara
Jonny Blixt
Julia Lagerstam
Julia Seger
Karin Johansson
Karl Brodén
Magnus Linden
Malin Andersson
Martin Nathell
Melina Andersson
Nils Thoresson
Otto Andersson
Paula Sackbrook
Rebecka Gustafsson Lönnroth
Thea Sander
Theodor Orban
Vendela Kühne
Vera Rockström
Vilgot Vestberg
William Berg

Vaxholms Kanotsällskap (Vaxholm KS, SE)

Vera Rockström

Westerviks Kanotklubb (Vestervik, SE)

Adam Ask
Ida Carlsson

Örnsberg Kanotsällskap (Örnsberg, SE)

Isak Forsberg

Antal klubber: 57, antal roere: 408

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2018-04 > Copenhagen Spring Regatta 2018