Systemtest 2017

Konkurrencen finder sted i perioden fra 01-01-2001 08:00 til 01-03-2001 20:00.

Beskrivelse

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 C1 200m
Drenge U12 C1 500m
Drenge U12 C2 200m
Drenge U12 C2 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
 
Mix U12 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C1 2.500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
 
Mix U14 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 2.500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
Drenge U16 C2 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
Piger U16 K4 500m
 
Mix U16 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C4 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 500m
 
Mix U18 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C1 5.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior C4 1.000m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 200m
Mænd Senior 4 x C1 Stafet 200m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior C1 500m
Damer Senior 4 x K1 Stafet 200m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Kim Wraae Knudsen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Christian Olsen
Frederik F. Jensen
Karoline Bergendorf

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Andrea Jespersen
Emma Bock
Johan Vedel
Julie Langsted Brinch
Rasmus Olsen
Rolf Martin Sørensen
Walther Hagemann
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Victor Gairy Aasmul

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Selina Skibby

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Elias Kramer
Elias Ryom Kramer

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Mathias Holst Andersen

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alfred Askaa
Andreas Jeppesen
Asbjørn Binau
Christoffer Froestrup
Christoffer Valentin Buschardt
Daniel Ashraf Sloth Andersen
Elise Markussen
Ellen Christensen
Emilie Markussen
Frederik Sørensen
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Johan Chalmer Vinding
Johan Gamst-Andersen
Jonathan Moon
Julie hellelund
Julie Obel
Jørgen Rasmussen
Lasse Foged
Liv Obel
Magnus K. Cedergreen
Manon Witomski
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Mathias Bodholdt
Naje Askaa Moon
Nicolai Hennig
Nikolaj Hjarup
Sofus Dalby
Sofus S. Askaa
Sophie Blomgren-Hansen
Stig Skovbo Olsen
Thomas Hjarup

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Ida Averhoff

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Hauge Sørensen

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Frederikke Hauge Matthiesen
Nicolai Mørcke
Rasmus Knudsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Adam Schøidt
Henrik Nissen
Marie Toppenberg
Martin Jørgensen
Martin Møller
Nils Boe
Rasmus Alsbæk
Rene Holten Poulsen
Tobias Hansen

Nibe Roklub (Nibe, DK)

Lærke Petersen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Emilie Rosenkilde
Johan Vedel

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Anne-Sofie Winther
Benedicte Maul
Casper Pretzmann
Christian Farstad
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Frederikke Maretti
Gustav Skovsager
Jonathan Dagnæs
Mads Brandt Pedersen
Mads Holm
Morten Graversen
Nanna Brandt Pedersen
Rasmus Vium Madsen
Søren Maretti
Thorbjørn Rask

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Daniel Frederiksen
Selma Kamuk
William Hansen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Andreas Junker
Helene Fabrin-Brasted
Joakim Karer
Karl Find Hansen
Rasmus Brandenhoff Lind
Sebastian Junker
Sebastian Nordborg
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Malte Hansen
Mette Borring

Antal klubber: 18, antal roere: 104

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2017-04 > Systemtest 2017