Bagsværd Regatta 2016

Konkurrencen finder sted i perioden fra 03-06-2016 06:00 til 05-06-2016 18:00.

Beskrivelse

Kære kano- og kajak venner!
Regattasamarbejdet ’Regatta Gladsaxe’ bestående af de 3 klubber 361 Kano- og Kajakklub, Nybro-Furå
Kano- & Kajakklub samt Gladsaxe Kano og Kajakklub har hermed fornøjelsen af at invitere jer til dette års
Bagsværd Regatta, som finder sted fredag den 3. Juni kl. 13 til søndag den 5. juni 2016
og naturligvis på Rostadion Bagsværd Sø, Gladsaxe Kommune.

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K1 Tur 200m
Drenge U12 K1 Tur 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K1 Tur 200m
Piger U12 K1 Tur 500m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K4 200m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K4 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K4 500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 200m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C4 200m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 200m
Damer U18 K4 500m
 
Mænd U23 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior K1 Para 200m
Mænd Senior K1 Para 500m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior C1 500m
Damer Senior K1 Para 200m
Damer Senior K1 Para 500m

Deltagere

RG Deutshland (RG Deutshland, DE)

Anne Knorr
Benedikt Bachmann
Claas Gebhard
Cllas Gebhard
Finn Jopek
Floria Kiok
Franz Schwarzbach
Karolin Kressin
Marie Thielemann
paul Bohlmaan
Paul Laabs
Rebekka Maeß
Sabrina Dungel
Tobias Walz

RG Sachsen (RG Sachsen, DE)

Annalene Sammler
Arno Strauch
Emma Neustedt
Hannah Krak
Johanna Hess
Julia Dornbusch
Lea Krah
Lena Münch
Lion Waurich
Max Korehnke
Moritz Wehlend
Moritz Zoske

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Emil Skaarup
Kim Wraae Knudsen
Luca Werner Wraae
Sif Thieme
Signe Frederiksen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Asbjørn Skjenaa Faltum
Christian Olsen
Frederik Duch
Frederik Espenhain
Frederik F. Jensen
Karoline Bergendorf
Mads Bundgaard-Nilsen
Mathias Bundgaard-Nielsen
Mathilde Thomas
Matias Bundgaard-Nielsen
Nicco Andersen
Sofie Nørtved Stenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Lasse Nielsen
William Axlesen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alberte Bønnelykke
Alexander Willadsen
Anton Wechter
Asger Bønnelykke
Asta Bock
August Zwinge Steen
Balthasar Graff Stensballe
Bolette Nyvang
Catrine Holten
Cecilie Maltesen
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Gustav Bock
Johan Vedel
Julie Brinck
Julie Langsted Brinch
Kalle Thorsgaard
Klara Sol Stæhr Sørensen
Ludvig Schmidt
Malte Wechter
Maria Wander
Marius Moesgaard
Mark Høier
Martin Juell
Mikkel Langsted Brinch
Nikolai Langsted Brinch
Nikolaj Bryde
Oscar Falkenberg
Oskar Bendixen
Philip Bryde
Rasmus Abild Jansen
Rasmus Olsen
Sara Corfixen
Sigurd Stæhr Sørensen
Sofia Bryde
Victor Falkenberg
Walther Hagemann
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Alexander Møller-Bisgaard
Anna Glüsing Winther
Anne Sofie Krogh Jensen
Hans Conrad Grøfte Kildsgaard
Jacob Fogh Iversen
Johanne Krogh Bisgaard
Josefine Balslev-Eriksen
Julie Barnewitz Dürr
Marius Baldsslev Larsen
Olivia Christoffersen
Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Stella Winther
Thomas Krogh Bisgaard
Victor Gairy Aasmul
Victor Landgreen-Petersen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Jakob Nielsen
Magnus Sibbersen
Mikkel Sibbersen
Selina Skibby

Kajak-klubben Viking (Viking, DK)

Theodor Thystrup

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Casper Klejnstrup
Christian Chrois
Frederik Skytte Nygård
Joshua Cope
Mads Brun
Mads Elkjær Munksgaard
Mikkel Knudsen
Nicoline Sølvsten Rasmussen
Simon Hvam

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Lasse Skytte Vosegaard

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Christian Sigsgaard
Johannes Jørgensen
Miklas Kaster Nielsen
Otto Meyer
Troels Lund
Valdemar Jørgensen
Victoria Palmquist Dahl
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Ali Bajelan
Amalie Thomsen
Elias Ryom Kramer
Jeppe Kristensen
Jesper Beer
Lucas Brix
Lukas Brix
Martin Krahn Thomsen
Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Hakon Munch Haraldsson
Lucas Scharff-Poulsen
Mathias Holst Andersen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anna Bisgaard
Anna Møller
Asger Boel
Benjamin Merrild
Jeppe Møller
Johan Fjeldvig
Laura Priess Nørgaard
Lise Vølker Nielsen
Mikkel Bisgaard
Nina Vølker Nielsen
Sebastian R. Sørensen
Victor Bjerggård

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Andreas Jeppesen
Asbjørn Binau
Christoffer Froestrup
Christoffer Valentin Buschardt
Daniel Ashraf Sloth Andersen
Elise Markussen
Emilie Markussen
Frederik Uth
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Johan Chalmer Vinding
Jonathan Moon
Julie hellelund
Julie Obel
Liv Obel
Magnus K. Cedergreen
Manon Witomski
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Maya Dolfi
Naje Askaa Moon
Nicolai Hennig
Nikolaj Hjarup
Sofus Dalby
Sofus S. Askaa
Stig Skovbo Olsen
Thomas Hjarup
Victor Tram
Villads Bovbjerg

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Emil Sindt Lauridsen
Gustav Skau
Ida Averhoff
Jacob Sindt
jonas Mogensen
Mads Egholt Rasmussen
Mia Johannson
Morten egholdt Rasmussen
Nicolai Andersen
Oliver Pagh
Tobias Hald
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Lynge Nielsen
Anne Hauge Sørensen
Caroline Jørgensen
Gustav Witthøfft Madsen
Laura Ljungholm
Mads Lynge Nielsen
Mathilde Roed
Mikkel Hansen
Oliver Vidø

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Bendeguz Sandor Jakab
Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Jacob Gramkow Kristensen
Markus Madsen
Nicolai Mørcke
Nicolina Knudsen
Nikolaj Halling
Philip Knudsen
Rasmus Bruus
Rasmus Knudsen
Thomas Bruus

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Adam Schøidt
Agnes S. Borggaard
Båd 1
Emil Geertsen
Emilie Holm
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Iris L. Andersen
Jens Visbech
Jens-Bjarne Nielsen
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Martin Møller
Mia Christiansen
Mikkel Ibsen
Nils Boe
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rene Holten Poulsen
Sofie Jørgensen
Tobias Hansen
Trine Pedersen

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Nikolai Thomsen

Nibe Roklub (Nibe, DK)

Lærke Petersen
Silke Petersen
Søren Petersen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Adam Kardos
Amalie Poulsen
Arthur Anker Scales
Astrid Kann
Carroline Amalie Scales
Carsten Scales
Casper Duun
Daniel Møller
Elias Müller
Emilie Duhn Kruse
Frederik Siiger
Freja Møbjerg
Hans Kann Ferlov
Hans Ockelmann
Ida Ferlov
Julie Kruse
Kristian Brandstrup
Kristian Kamper Kristensen
Kristoffer Ravn Neve
Mathilde Lange
Ole Kann Ferlov
Simone Macaulay
Sofie Lange
Sofie Møbjerg
Viktor Hjort Korneliussen
William Scales

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Pernille T Kristensen

Ringsted Kajakklub (Ringsted KK., DK)

Emma Hartvig
Villas Hartvig

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexandra Schmidt Svendsen
Anne-Sofie Winther
Benedicte Maul
Camilla Rask
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christian Farstad
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Bernth Davidsen
Gustav Skovsager
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Kristine Rohde
Line Holm
Line Langelund
Lukas N. Østergaard
Lukas Solne
Mads Brandt Pedersen
Mads Holm
Mads Thomsen
Magnus Langkjær
Maria Rohde
Marius Farstad
Mathias Fenger-Eriksen
Mathilde Christensen
Matilde F. Christensen
Mette Graversen
Mette Gravesen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Kristensen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Aborg
Rasmus Vium Madsen
Silas Dupont
SK 1
Søren Maretti
Thorbjørn Rask

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Nicolaj Blach

Skive Roklub (Skive, DK)

Mikkel Guldberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Cecilie Ebbesen
Eva Holtsmark
Kristoffer Halkjær
Markus Fly Jørgensen
Martin Reich
Regitze Heimburger

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Daniel Frederiksen
Julie Borup
Julie Olsen
Laura Christensen
Loise Lundholm
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Odin Svendsby
Selma Kamuk
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Mads Holm Andersen

Super KC Vallensbæk (SKCV, DK)

Båd 1

Talentcenter Hovedstaden (TCH, DK)

Båd 1

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders Thygesen
Andreas Junker
Anna Blem
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Frederik Dziegiel Søndergaard
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Brandenhoff Lind
Joakim Karer
Jonas El Awsy
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Katja Eriksen
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Mads Bressendorf Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mark Eger Schrøder
Mathias G Larsen
Mikkel Rimmen
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Sara B. Andersen
Sebastian Nordborg
Siri Bach Nielsen
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Arvad
Aske Vindum Skipper
Camilla Jørgensen
Clara Enne Bæk
Julie Tepas
KC Vejle
Malte Hansen
Mette Borring
Sofie Rousing
Theo Thuesen

Antal klubber: 35, antal roere: 382

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2016-06 > Bagsværd Regatta 2016