Maribo Regatta 2016

Konkurrencen finder sted i perioden fra 21-05-2016 08:00 til 22-05-2016 18:00.

Beskrivelse

Maribo Kajakklub har hermed den store fornøjelse at invitere roere, ledere og supportere til:

MARIBO-REGATTA I KANO OG KAJAK
LØRDAG d. 21. MAJ og SØNDAG d. 22. MAJ 2016

Regattaløb:
Alle løbene afvikles på vort rosportsanlæg
Der udskrives løb i alle klasser, hvor mindst 3 både er tilmeldt på sprint-distancerne: 200 m, 500 m og 1.000 m
vedr. 1.250 m (U12) og 2.500 m (U14/U16) skal der være mindst 5 både tilmeldt

Startafgift:
Regattaløb: KI/CI kr. 100 kr – KII/CII 150 kr.
Børneløb/U10/U12: 100 kr. for samtlige løb

Efteranm.: Startafgift + 100 kr. pr. deltager pr. løb, forudsat at der er plads i programmet

Tilmelding: på DKF`s anmeldelsesblanketter senest 9. Maj. Husk at anføre klubfarver
til: Jan Wandy Pedersen, Østervang 74, 4930 Maribo – mobil: 21629802 – mail: wandy@mkpost.dk
suppl. spørgsmål til: Finn Larsen – mobil: 22461155 – mail: finn.l.kajak@gmail.com
eller: http://maribokajaklub.memberlink.dk/ kontakt bestyrelse

VEL MØDT I MARIBO d. 21. og 22. maj 2016.

se løb og tilmeldinger på www.youpaddle.org

med STOR sportslig hilsen
Kim Strate, fg.fmd./stævneleder (kim.strate@hanet.dk – 40320164)

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K2 1.250m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K2 1.250m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 1.000m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K2 1.000m
Drenge U14 K2 2.500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C1 1.000m
Drenge U14 C1 2.500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
Drenge U14 C2 1.000m
Drenge U14 C2 2.500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 1.000m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K2 1.000m
Piger U14 K2 2.500m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 1.000m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 1.000m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 1.000m
Drenge U16 C1 2.500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
Drenge U16 C2 1.000m
Drenge U16 C2 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 1.000m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 1.000m
Piger U16 K2 2.500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K2 5.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C2 5.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K2 5.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K2 5.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C1 5.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C2 5.000m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K2 5.000m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Emil Skaarup
Luca Werner Wraae

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Christian Olsen
Frederik Espenhain
Frederik F. Jensen
Karoline Bergendorf
Mads Bundgaard-Nilsen
Maja Lund Robson
Mathias Bundgaard-Nielsen
Mathilde Thomas
Nicco Andersen
Sofie Nørtved Stenberg

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alberte Bønnelykke
Andrea Jespersen
August Zwinge Steen
Bolette Nyvang
Catrine Holten
Cecilie Maltesen
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Gustav Bock
Johan Vedel
Klara Sol Stæhr Sørensen
Ludvig Schmidt
Malte Wechter
Maria Wander
Martin Juell
Mikkel Langsted Brinch
Nikolai Langsted Brinch
Nikolaj Bryde
Oskar Bendixen
Philip Bryde
Rasmus Abild Jansen
Rasmus Olsen
Sara Corfixen
Sigurd Stæhr Sørensen
Sofia Bryde
Viktor Falkenberg
Walther Hagemann
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Glüsing Winther
Anne Sofie Krogh Jensen
Jacob Fogh Iversen
Johanne Krogh Bisgaard
Marius Baldsslev Larsen
Olivia Christoffersen
Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Stella Winther
Thomas Krogh Bisgaard
Victor Gairy Aasmul
Victor Landgreen-Petersen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Jakob Nielsen
Magnus Sibbersen
Mikkel Sibbersen
Selina Skibby

Kajak-klubben Viking (Viking, DK)

Theodor Thystrup

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Alfred Bülov
Christian Chrois
Frederik Skytte Nygård
Joshua Cope
Mads Bjerre
Mads Brun
Mads Elkjær Munksgaard
Mikkel Knudsen
Nicoline Sølvsten Rasmussen
Simon Hvam
William Åkerlund

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Lasse Skytte Vosegaard

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Christian Sigsgaard
Johannes Jørgensen
Miklas Kaster Nielsen
Oliver Kok
Otto Meyer
Troels Lund
Valdemar Jørgensen
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Jesper Beer
Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Hakon Munch Haraldsson
Mathias Holst Andersen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anna Bisgaard
Anna Møller
Benjamin Merrild
Jeppe Møller
Johan Fjeldvig
Laura Priess Nørgaard
Lise Vølker Nielsen
Mikkel Bisgaard
Nina Vølker Nielsen
Sebastian R. Sørensen

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Andreas Jeppesen
Christoffer Froestrup
Christoffer Valentin Buschardt
Daniel Ashraf Sloth Andersen
Elise Markussen
Emilie Markussen
Frederik Uth
Ida Hugod
Johan Chalmer Vinding
Jonathan Moon
Julie hellelund
Julie Obel
Liv Obel
Manon Witomski
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Nicolai Hennig
Sofus S. Askaa
Stig Skovbo Olsen
Thomas Hjarup
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Emil Sindt Lauridsen
Gustav Skau
Ida Avenhoff
Ida Averhoff
Jacob Sindt
jonas Mogensen
Morten egholdt Rasmussen
Nicolai Andersen
Oliver Pagh
Theis Mogensen
Tobias Hald
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Lynge Nielsen
Anne Hauge Sørensen
Gustav Witthøfft Madsen
Laura Ljungholm
Mads Lynge Nielsen
Mathilde Roed
Oliver Vidø

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Jacob Gramkow Kristensen
Markus Madsen
Nicolai Mørcke
Nicolina Knudsen
Nikolaj Halling
Philip Knudsen
Rasmus Bruus
Rasmus Knudsen
Thomas Bruus

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Adam Schøidt
Agnes S. Borggaard
Emil Geertsen
Emilie Holm
Emilie Petersen
Henrik Nissen
Iris L. Andersen
Jens Visbech
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Martin Møller
Mia Christiansen
Mia Henriksen
Mikkel Ibsen
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Simon Petersen
Sofia Baike
Tobias Herløv
Trine Pedersen

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Nikolai Thomsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Emilie Duhn Kruse
Freja Møbjerg
Freja Møbjerg
Julie Kruse
Kristian Brandstrup
Sofie Lange

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Frida Hedegaard Lyngsøe
Kirstine Møller
Mads Lønne
Marie Witt
Pernille T Kristensen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Anne-Sofie Winther
Benedicte Maul
Camilla Rask
Caroline Emilie Faurschou
Christian Farstad
Emil Kræmer
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Bernth Davidsen
Gustav Skovsager
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Julie D. Larsen
Kristine Rohde
Line Holm
Line Langelund
Lukas Solne
Mads Holm
Mads Thomsen
Marius Farstad
Mathias Fenger-Eriksen
Matilde F. Christensen
Mette Gravesen
Mikkel Thybo
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Kristensen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Aborg
Rasmus Aborg
Rasmus Vium Madsen
Silas Dupont
Søren Maretti
Thorbjørn Rask

Skive Roklub (Skive, DK)

Mikkel Guldberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Cecilie Ebbesen
Markus Fly Jørgensen
Regitze Heimburger

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Daniel Frederiksen
Julie Borup
Laura Christensen
Loise Lundholm
Mette Hemingsen
Odin Svendsby
Selma Kamuk
William Arndt

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Mads Holm Andersen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Andreas Junker
Anna Find Hansen
Aya Li Skafte-Holm
Frederik Dziegiel Søndergaard
Helene Fabrin-Brasted
Joakim Karer
Karl Find Hansen
Katja Eriksen
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Mads Bressendorf Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mark Eger Schrøder
Mathias G Larsen
Mikkel Rimmen
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Sara B. Andersen
Sebastian Nordborg
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Arvad
Aske Vindum Skipper
Malte Hansen

Antal klubber: 27, antal roere: 255

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2016-05 > Maribo Regatta 2016