Copenhagen Spring Regatta 2016

Konkurrencen finder sted i perioden fra 23-04-2016 08:00 til 24-04-2016 18:00.

Beskrivelse

Dansk Kano og Kajak Forbund og Lyngby Kanoklub indbyder hermed til CPH Spring Regatta 2016.
Regattaen afholdes på Bagsværd Sø og i henhold til ICF`s kaproningsbestemmelser for sprint.

Sidste frist for tilmeldinger er søndag den 10 april 2016.

Holdledermødet afholdes fredag den 22 april kl. 19.00 i Børnehaven, Bagsværd Rostadion.
Adgang kun for holdledere og officials.

Konkurrencer der afholdes

Drenge U10 C1 200m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K2 500m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 1.000m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 1.000m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 1.000m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
Drenge U16 C2 1.000m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 1.000m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 1.000m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior C1 500m

Deltagere

Capybaras (Capybaras, DE)

Alica Voss
Nathalie Voss

Kiele Kanu Klub (Kieler Kanu Klub, DE)

Leif Reh
Michael Botz

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Emil Skaarup
Luca Werner Wraae
Sif Thieme

Danmark (Danmark, DK)

Amalie Thomsen
Casper Pretzmann
Emil Noe Nielsen
Emma Aastrand Jørgensen
Henriette Engel Hansen
Ida Villumsen
Jesper Beer
Julie Frølund Funch
Katrine Græsbøll Christensen
Mads Brandt Pedersen
Maja Irgens Rosenkrands
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Niels Boe
Óle Tikjøb
Pernille Knudsen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Asbjørn Skjenaa Faltum
Christian Olsen
Frederik F. Jensen
Karoline Bergendorf
Mads Bundgaard-Nilsen
Maja Lund Robson
Mathias Bundgaard-Nielsen
Mathilde Thomas
Nicco Andersen
Sofie Nørtved Stenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

William Axlesen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alberte Bønnelykke
Alexander Willadsen
Andrea Jespersen
August Zwinge Steen
Bolette Nyvang
Catrine Holten
Emma Bock
Gustav Bock
Gustav Sloth Meng
Johan Vedel
Julie Langsted Brinch
Kalle Thorsgaard
Ludvig Schmidt
Malte Wechter
Mikkel Langsted Brinch
Nikolai Langsted Brinch
Oskar Bendixen
Philip Bryde
Rasmus Olsen
Sara Corfixen
Sigurd Stæhr Sørensen
Walther Hagemann
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Glüsing Winther
Anne Sofie Krogh Jensen
Hans Conrad Grøfte Kildsgaard
Jacob Fogh Iversen
Josefine Balslev-Eriksen
Olivia Christoffersen
Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Stella Winther
Thomas Krogh Bisgaard
Victor Gairy Aasmul

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Jakob Nielsen
Magnus Sibbersen
Mikkel Sibbersen
Selina Skibby

Kajak-klubben Viking (Viking, DK)

Theodor Thystrup

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Casper Klejnstrup
Frederik Skytte Nygård
Kent Klitgaard
Mads Bjerre
Mads Brun
Mads Elkjær Munksgaard
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Nicoline Sølvsten Rasmussen
William Åkerlund

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Lasse Skytte Vosegaard

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Christian Sigsgaard
Miklas Kaster Nielsen
Otto Meyer
Troels Lund
Valdemar Jørgensen
Victoria Palmquist Dahl

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Ali Bajelan
Amalie Thomsen
Elias Kramer
Jesper Beer
Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Mathias Holst Andersen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Asger Boel
Benjamin Merrild
Johan Fjeldvig
Lise Vølker Nielsen
Sebastian R. Sørensen
Victor Bjerggård

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Andreas Jeppesen
Asbjørn Binau
Christoffer Froestrup
Christoffer Valentin Buschardt
Elise Markussen
Emilie Markussen
Frederik Uth
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Johan Chalmer Vinding
Julie Obel
Liv Obel
Magnus K. Cedergreen
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Sofus S. Askaa
Stig Skovbo Olsen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Emil Sindt Lauridsen
Ida Avenhoff
Jacob Sindt
jonas Mogensen
Morten egholdt Rasmussen
Nicolai Andersen
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Theis Mogensen
Tobias Hald
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Lynge Nielsen
Anne Hauge Sørensen
Gustav Witthøfft Madsen
Laura Ljungholm
Mathilde Roed
Oliver Vidø

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Astrid Reinholt
Frederik Jepsen
Jacob Gramkow Kristensen
Kenneth Gjerlufsen
Markus Madsen
Nicolai Mørcke
Philip Knudsen
Rasmus Knudsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Adam Schøidt
Barry Watkins
Emilie Holm
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Martin Møller
Mia Christiansen
Michael Fitzsimon
Mikkel Ibsen
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rene Holten Poulsen
Rene Poulsen
Sofie Jørgensen
Tobias Herløv

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Nikolai Thomsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Carroline Amalie Scales
Emilie Duhn Kruse
Freja Møbjerg
Ida Ferlov
Kristian Brandstrup
Sofie Lange

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexandra Schmidt Svendsen
Anne-Sofie Winther
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christian Farstad
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Gustav Skovsager
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Line Langelund
Mads Brandt Pedersen
Mads Holm
Mads Thomsen
Mathias Fenger-Eriksen
Mathilde Christensen
Matilde F. Christensen
Mette Gravesen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Winther
Rasmus Vium Madsen
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tom Faurskov

Skive Roklub (Skive, DK)

Mikkel Guldberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Cecilie Ebbesen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Daniel Frederiksen
Julie Borup
Laura Christensen
Louise Lundholm
Maja Rosenkrands
Mette Hemingsen
Odin Svendsby
Selma Kamuk
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Mads Holm Andersen

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

Lau Larsen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Andreas Junker
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Helene Fabrin-Brasted
Joakim Karer
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Katja Eriksen
Lykke Knudsen
Mads Bressendorf Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mark Eger Schrøder
Mikkel Rimmen
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Sebastian Nordborg
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Arvad
Aske Vindum Skipper
Malte Hansen
Mette Borring

Asker Ski og Kajakklub (Asker, NO)

Jo Sondre Solhaug
Marte Eirin Solhaug
Mathias Svoren

Bærum Kajakklubb (Bærum, NO)

Andrea Austeng
Aslak Næss Jensen
Herman Lindgren
Ina Bjørntved
Jonas Berger
Kasper Engeset
Kristine Amundsen
Maria Virik
Markus Nicolaisen
Nida Grønbekk
Olav Carlsson
Sondre With
Talian Sivertsen
Tobias Kvakkestad
Torjus With
Vemund Næss Jensen
Vetle Markusssen

Fana Kajakklubb (Fana KK, NO)

Daniel Salbu
Hakeem Teland
Harald Ivarsen
Magnus Ivarsen

Flekkefjord KK (Flekkefjord, NO)

Camilla Rozanski
Eigil Andreas Solvang
Heidi Helledal
Kristiane Spikkeland

Laksevåg Kajakklubb (Laksevåg, NO)

Ola Nordveit
Oliver Karlsen

Norge (Norge, NO)

Daniel Salbu
Elling Oftedal
Jo Sondre Solhaug
Jon Amund Vold
Jon Smedbye
Lars Hjemdal
Lars Magne Ullvang
Magnus Ivarsen
Magnus Ivarsen
Norge 1
Per Christian Wessel

Oslo Kajakklubb (Oslo Kajakklubb, NO)

Agnes Brun Lie
Eivind Vold
Elling Oftedal
Håkon Løn
Jon Amund Vold
Jon Smebye
Lars Hjemdal
Marcus Wang
Per Christian Wessel
Thomas Lothe

Strand KK (Strand KK, NO)

Anna Sletsjøe
Ella Randmæl Jones
Even Sevaldsen
Fridtjof Falch
Fridtjof Falch
Gunnar Nydal Eide
Ida Sjursen
Mathias Hamar
Morten Minde
Runa Brekke

Tysvær Kano og Kajak Klubb (Tysvær KK, NO)

Lars Magne Ullvang

Ângelholm Rodd och Kanot Klubb (Ângelhom, SE)

Isak Granström
Martin Nathell
Pontus Nathell

Arvika Kanotklub (Arvika, SE)

Hanna Johansson

Bengtsfors BoIS (Bengtsfors, SE)

Ania Zagórska

Bruunsvikens Kanotklubb (Bruunsvikens KK, SE)

Fredrik Friman

Bråvikens Kanottklub (Bråviken, SE)

Johnny Blixt

Finspångs Kanotklubb (Finspång, SE)

Joakim Lindberg

Halmstad Kanotklubb (Halmstad KK, SE)

Stefan Albrektsson

Karlstads Paddlarklubb (Karlstads, SE)

Christian Svanquist
Moa Wikberg

KFK Södertälje (Södertälje, SE)

Albert Petersson

KK Bris Varberg (KK Bris, SE)

Klara Andersson

Lidköpings Kanotförenig (Lidköping, SE)

Johan Lilja
Karin Johansson
Marcus Andersson
Robin Andersson

Luleå Kajakklubb (Luleå KK, SE)

Henrik Strand
Joel Elenius

Lödde Kanotklubb (Lödde, SE)

Eric Pålsson
Gustav Pålsson
Theodor Orban

Malmö Kanotklubb (Malmö, SE)

Hugo Lagerstam
Hugo Olofsson
Julia Lagerstam

Oxelösunds Kanotklubb (Oxelösunds KK, SE)

David Johansson

Sverige (Sverige, SE)

Albert Petersson
Christian Svanquist
Erik Sandbacka
Henrik Strand
Joakim Lindberg
Joel Elenius
Johan Lilja
Jonny Blixt
Karin Johansson
Klara Andersson
Marcus Andersson
Martin Nathell
Moa Wikberg
Sverige 1
Sverige 2
Sverige 3
Sverige 4

Tibro KK (Tibro, SE)

Jessica Löf

Vaxholms Kanotsällskap (Vaxholm KS, SE)

Erik Sandbacka
Linnea Stensils

Västerås Kanotforening (Västerås, SE)

Isak Forsberg

Antal klubber: 59, antal roere: 360

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2016-04 > Copenhagen Spring Regatta 2016