DM Marathon 2014

Konkurrencen finder sted i perioden fra 06-09-2014 08:00 til 07-09-2014 18:00.

Beskrivelse

Konkurrencer der afholdes

Drenge U10 K1 Marathon, 6.2 km, 0 overb.
 
Piger U10 K1 Marathon, 6.2 km, 0 overb.
 
Drenge U12 K1 Marathon, 6.2 km, 0 overb.
 
Piger U12 K1 Marathon, 6.2 km, 0 overb.
 
Drenge U14 K1 Marathon, 13.5 km, 3 overb.
Drenge U14 K2 Marathon, 13.5 km, 3 overb.
Drenge U14 C1 Marathon, 13.5 km, 3 overb.
Drenge U14 C2 Marathon, 13.5 km, 4 overb.
 
Piger U14 K1 Marathon, 13.5 km, 3 overb.
Piger U14 K2 Marathon, 13.5 km, 3 overb.
 
Drenge U16 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Drenge U16 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Drenge U16 C1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Drenge U16 C2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Piger U16 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Piger U16 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Mænd U18 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd U18 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd U18 C1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd U18 C2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Damer U18 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Damer U18 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Mænd Senior K1 Marathon, 30.6 km, 7 overb.
Mænd Senior K2 Marathon, 30.6 km, 7 overb.
Mænd Senior C1 Marathon, 26.4 km, 6 overb.
Mænd Senior C2 Marathon, 26.4 km, 6 overb.
 
Damer Senior K1 Marathon, 26.4 km, 6 overb.
Damer Senior K2 Marathon, 26.4 km, 6 overb.
 
Mænd Master +35 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +35 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +35 C1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +35 C2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Damer Master +35 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Damer Master +35 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Mænd Master +40 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +40 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +40 C1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +40 C2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Damer Master +40 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Damer Master +40 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Mænd Master +45 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +45 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +45 C1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +45 C2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Damer Master +45 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Damer Master +45 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Mænd Master +50 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +50 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +50 C1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +50 C2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Damer Master +50 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Damer Master +50 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Mænd Master +55 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +55 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +55 C1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +55 C2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Damer Master +55 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Damer Master +55 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Mænd Master +60 K1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +60 K2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +60 C1 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
Mænd Master +60 C2 Marathon, 21.7 km, 5 overb.
 
Damer Master +60 K1 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
Damer Master +60 K2 Marathon, 17.6 km, 4 overb.
 
Mænd Master +65 K1 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
Mænd Master +65 K2 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
Mænd Master +65 C1 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
Mænd Master +65 C2 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
 
Damer Master +65 K1 Marathon, 17.6 km, 0 overb.
Damer Master +65 K2 Marathon, 17.6 km, 0 overb.
 
Mænd Master +70 K1 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
Mænd Master +70 K2 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
Mænd Master +70 C1 Marathon
Mænd Master +70 C2 Marathon
 
Damer Master +70 K1 Marathon, 17.6 km, 0 overb.
Damer Master +70 K2 Marathon, 17.6 km, 0 overb.
 
Mænd Master +75 K1 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
Mænd Master +75 K2 Marathon, 21.7 km, 0 overb.
 
Mænd Master +80 K1 Marathon, 21.7 km, 0 overb.

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Alex Lindros
Asger Rasmussen
Emil Skaarup
Kim Wraae Knudsen
Kiril Aleksov Ahtarovski
Luca Werner Wraae
Per Hørl
Sif Thieme
Thomas Honore

Dragør Kajakklub (Dragør, DK)

John Müller
Michael Thers
Søren Levinsen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Christian Olsen
Frederik Duch
Jakob Dan Jensen
Knud Kjeldgaard
Leif Andersen
Mads Bundgaard-Nilsen
Nicco Andersen
Uwe Lundberg

Frederikshavn Kajakklub (Frederikshavn, DK)

Oscar Kølbæk Rosenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Birgit Pontoppidan
Jens Lyk
Kim Jørgensen
Lene Thygesen
Marcus Madsen
Martin Søndergaard
Søren Hyttel

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alex Hoe
Bolette Nyvang
Emma Bock
Frederik Sloth Meng
Gustav Bock
Gustav Sloth Meng
Johan Vedel
Robert Floryan
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Johan Chalmer Vinding
Johanne Krogh Bisgaard
Thomas Krogh Bisgaard

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Bo Sørensen
Emma Broberg
Jakob Nielsen
Jan Skou
Klaus Rørhauge
Magnus Sibbersen
Mark Rasmussen
Mark Schrøder
Simone Andersen
Stig Sørensen
Søren Andersen

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Mikkel Knudsen
Simon Hvam

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Ditte Krogh Bak
Jacob Færch
Lasse Vosegaard
Maren Færch
Morten Eld
Trine Færch
Viggo Munk

Kajakklubben Krogen (Krogen, DK)

Flemming Svendsen

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Ali Jennane
Carl-Christian Palmquist Dahl
Johannes Jørgensen
Karen Frese
Lena Jørgensen
Lise Gram Eriksen
Marianne Sidenius
Omar Jennane
Otto Meyer
Valdemar Jørgensen
Victoria Halmquist
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben "Gudenaa" (Gudenaa, DK)

Søren Ø. Ravn

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Elias Kramer
Helene Juul Steen Sørenen
Jack Kristensen
Jeppe Kristensen
Rune Kristensen

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Mathias Holst Andersen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anders Krintel
Anna Bisgaard
Johan Fjeldvig
Martin F Møller
Mikkel Bisgaard
Sebastian R. Sørensen

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Christoffer Valentin Buschardt
Emilie Markussen
Frederik Sørensen
Frederik V. Rasmussen
Helene Vilandt
Ida Hugod
Ida villumsen
Julie Obel
Lærke Kristiane Jensen
Malene Olsen
Marcus Fritzbøger
Stig Skovbo Olsen
Uffe Rasmussen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Jeppe Glesner
jonas Mogensen
Lucas Pagh
Mads Egholt Rasmussen
Nicolai Andersen
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Peter Jensen
Rasmus Winther Jensen
Theis Mogensen
Tobias Hald
Tom Jensen

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Hauge Sørensen
Anne Hauge Sørensen
Dorte Wegger
Jan Seremet
Laura Ljungholm

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Emil Halling
Frederik Jepsen
Philip Knudsen
Thomas Bruus
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Adam Schøidt
Anastasia Hansen
Asger Jørgensen
Frank Jørgensen
Henrik Nissen
Henrik Patøk
Jens Visbech
Jens-Bjarne Nielsen
John Jørgensen
Karsten Andersen
Kasper Høgh
Katrine Jensen
Kim Strate
Mads Jørgensen
Martin Jørgensen
Mie Christensen
Mikkel Ibsen
Nicolai Mørcke
Nils Boe
Orion Pilo
Rasmus Alsbæk
Rene Larsen
Simon Petersen
Tobias Hansen
Torben Hansen
Victor Weichel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Jens Ole Posselt
Klaus Thomsen
Max Jacobsen
Nikolai Thomsen
Rene Olsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Amalie Poulsen
Carroline Amalie Scales
Dorte Malmø
Elsebeth Bendsen
Emilie Duhn Kruse
Freja Martin
Ingrid Sørensen
Julie Kruse
Jytte Duun
Lise-Lotte Broberg
Ruth Anker Scales
Sofie Lange
Sofie Møbjerg

Næstved (Næstved, DK)

Benjamin Christensen
Malte Christensen
Peder Fobian

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Anne-Mette Mortensen
Benjamin Bærentsen
Floor Zeegers

Palo (Palo, DK)

Klaus Andreasen

Radiobugtens Kano og Kajakklub (Radiobugtens KK, DK)

Mads Trolle
Tonni Frandsen

Roskilde Fjords Kajakklub (RF Kajakklub, DK)

Aksel Hadberg

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Andreas Føns
Anne-Sofie Winther
Annemia Pretzmann
Astrid Eichler Hansen
Brian Nymann
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Stær
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Bernth Davidsen
Gustav Skovsager
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Laurits Haunstrup Jensen
Lucas Jørgensen
Mads Brandt Pedersen
Mathilde Christensen
Matilde F. Christensen
Morten Graversen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Peter Nyegaard
Rasmus Vium Madsen
Svend Borgbjerg
Søren Maretti
Thorbjørn Rask

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Nicolaj Blach

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Alexander Willadsen
Bente Madsen
Carl Harlang
Cecilie Ebbesen
Eva Holtsmark
Gorm Jensen
Henrik Christiansen
Jens Holtsmark
Julie Brinch
Klavs Kabbel
Kristoffer Halkjær
Lone Baltersen
Maibrtt Vejrup Holtsmark
Malte Hedeboe
Mikkel Brinch
Nicolai Brinch
Steen Hermansen
Victor Falkenberg

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Claes Rosenkrands
Daniel Frederiksen
Emil Rosenkrands
Henrik Hansen
Loise Lundholm
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Peter Larsen
Rikke Hansen
Rosa Hemmingsen
Sanne Larsen
Selma Kamuk
Tobias Hyttel

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Maria Søgaard Lund

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

Annita Madsen
Claus Svenningsen
Jette Bælum
Kurt M Hansen
Pernielle Stenum

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Annette Elmue
Connie Beutel Møller
Ebbe Møller
Lars Rønnebech
Peter Hersted

Sønderborg Kajakklub (Sønderborg, DK)

Claus Johansen
Niels Jørgensen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Andreas Junker
Anna Find Hansen
Arne Jensen
Erik Mortensen
Helene Fabrin-Brasted
Joakim Karer
Karl Find Hansen
Keld Almand Jensen
Kristian H. Andersen
Mads Bessendorff Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mathias G Larsen
Pernille Bertraham
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Aske Vindum Skipper
Gregers Boel
Johan Tepas
Julie Tepas
Lasse Hansen
Malte Hansen
Martin Cristoffersen
Mette Borring
Signe Tubæk Hansen
Stine Høy Møller

Ålborg Kajakklub (Ålborg, DK)

Christine Callesen

Århus Kano og Kajak Klub (ÅKKK, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 40, antal roere: 284

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2014-09 > DM Marathon 2014