DM Sprint 2014

Konkurrencen finder sted i perioden fra 22-08-2014 08:00 til 24-08-2014 18:00.

Beskrivelse

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 C1 200m
Drenge U12 C1 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
 
Mix U12 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
 
Mix U14 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
Piger U16 K4 500m
 
Mix U16 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C4 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 500m
 
Mix U18 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C1 5.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior C4 1.000m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 200m
Mænd Senior 4 x C1 Stafet 200m
Mænd Senior K1 Para 200m
Mænd Senior K1 Para 500m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior 4 x K1 Stafet 200m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Kim Wraae Knudsen
Kiril Aleksov Ahtarovski
Luca Werner Wraae
Sif Thieme

Danmark (Danmark, DK)

Mette Gravesen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Astrid Felding Jensen
Christian Olsen
Frederik Duch
Frederik F. Jensen
Karoline Bergendorf
Laura Hamborg
Lærke Melgaard Steen
Mads Bundgaard-Nilsen
Mathias Bundgaard-Nielsen
Matias Bundgaard-Nielsen
Nicco Andersen
Niels Martin Terkilsen
Signe Leer Bernstein

Frederikshavn Kajakklub (Frederikshavn, DK)

Oscar Kølbæk Rosenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Agnete Jersild
Birgit Pontoppidan
Casper Nielsen
Claus Krejbjerg
Emma Ljungholm
Jeanette Knudsen
Kasper Krintel
Lasse Nielsen
Marcus Madsen
Markus Madsen
Søren Hyttel
Teddy Hviid

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Andrea Jespersen
Anne Therese Kjølby Zinkernagel
Asta Bock
August Zwinge Steen
Bernhart Gravlund
Bertram Floryan
Catrine Holten
Christoffer Zwinge
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Frederik Sloth Meng
Frederikke Lund Frandsen
Gustav Bock
Gustav Danielsen
Gustav Sloth Meng
Hans Chr. Stærkind
Jacob Juell
Johan Vedel
Kalle Thorsgaard
Louise Lund Frandsen
Mark Høier
Martin Juell
Oscar Dyrberg Bertelsen
Oskar Bendixen
Rasmus Olsen
Robert Floryan
Sigurd Stæhr Sørensen
Thomas Raben
Troels Ebbesen
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Glüsing Winther
Anna Storm Jørgensen
Anne Sofie Krogh Jensen
Bjørn Grødum Ehlert
Caroline Oxholm
Ida Marie Krogh-Jensen
Ida Schmidt Niclasen
Jacob Fogh Iversen
Jesper Staal
Joachim Martens
Johan Chalmer Vinding
Johanne Krogh Bisgaard
Josefine Balslev-Eriksen
Kirstine Krogh Bisgaard
Mattias Jonassen
Michael Skriver
Nicolai Gregersen
Per Selchau
Peter Sørensen
Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Thomas Krogh Bisgaard
Tobias Stuhr Bisgaard
Victor Gairy Aasmul
Victor Landgreen-Petersen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Emma Broberg
Jakob Nielsen
Lisa Rørhauge
Magnus Sibbersen
Mark Schrøder
Mikkel Sibbersen
Simone Andersen

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Andreas Tønnesen
Christian Chrois
Kathrine Moeskjær Lisbjerg
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Christian Sigsgaard
Johannes Jørgensen
Karen Frese
Kim junget Rasmussen
Miklas Kaster Nielsen
Otto Meyer
Troels Lund
Valdemar Jørgensen
Victoria Halmquist
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Astrid Jørgensen
Elias Kramer
Jack Kristensen
Jeppe Kristensen
Jesper Beer
Kent Klitgaard
Lukas Brix
Magnus Hald
Magnus Rotmann
Martin Thomasen
Mikkel Lie
Mikkel Rotmann
Morten Krantz
Rune Kristensen
Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Clara Vekslund
Frederik Dyrup
Helle Fanø
Johanna Munch Haraldsdottir
Mathias Holst Andersen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anna Møller
Jeppe Møller
Johan Fjeldvig
Magnus Dvinge
Marcus Boesen
Martin F Møller
Mikkel Bisgaard
Mikkel Manscher
Sebastian R. Sørensen
Tobias Møller

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Asbjørn Binau
Carla Ganst
Caroline Mogensen
Christoffer Valentin Buschardt
Elise Markussen
Emil Peter Hansen
Emil V. Ramussen
Emilie Markussen
Frederik Sørensen
Frederik V. Rasmussen
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Johan Sørensen
Julie Obel
Kristoffer Markussen
Lasse Foged
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Malene Olsen
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Martin Højgaard
Mathias Bodholdt
Stig Skovbo Olsen
Thomas Mogensen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

August Ring
jonas Mogensen
Lucas Pagh
Mads Egholt Rasmussen
Morten egholdt Rasmussen
Nicolai Andersen
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Rasmus Winther Jensen
Theis Mogensen
Tobias Hald
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anne Hauge Sørensen
Laura Ljungholm
Mie Madsen
Oliver Vidø

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Caroline Jepsen
Emil Halling
Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Ida Holm Matthiassen
Jacob Gramkow Kristensen
Katharina Walsted Lykou
Michael Norrbohm
Mikkel Holm Mathiassen
Nicholine Holte Günther
Olivia Hartmann
Olivia Oxhøj Hein
Philip Kalum Jørgensen
Philip Knudsen
Rasmus Knudsen
Simon Schnack Jørgensen
Thomas Bruus
Victor Schnack Jørgensen
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Anastasia Hansen
Christian Grau
Emil Geertsen
Emilie Holm
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Henrik Patøk
Jens Visbech
Kasper Bleibach
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Mia Christensen
Mikkel Ibsen
Nicolai Mørcke
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rene Holten Poulsen
Rikke Jørgensen
Simon Petersen
Sofie Jørgensen
Stas Magdych
Tobias Hansen
Tobias Herløv
Victor Weichel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Andreas Stig Henriksen
Casper Klejnstrup Andersen
Claus Thomsen
Esben Østergaard Kjeldsen
Kasper Stig Henriksen
Klaus Thomsen
Nathalie Thomsen
Nikolai Thomsen

Nibe Roklub (Nibe, DK)

Laurids Torp
Lærke Petersen
Søren Petersen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Amalie Poulsen
Amalie Thomsen
Astrid Kann
Bob Dokkedal
Carroline Amalie Scales
Carsten Scales
Casper Duun
Emilie Duhn Kruse
Freja Martin
Julie Kruse
Kristian Brandstrup
Kristoffer Marnø
Kristoffer Ravn Neve
Ruth Anker Scales
Sirgid Thomsen
Sofie Lange
William Scales

Nykøbing F. Roklub (Nykøbing F., DK)

Adam Schiødt

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Floor Zeegers
Johan Mikkelsen
Jonathan Højbjerg
Solveig Schmidt

Odin Kajakklub (Odin, DK)

Esben Østergaard

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Frida Hedegaard Lyngsøe
Mads Lønne
Søren Lønne

Ringsted Roklub (Ringsted, DK)

Frederik Corell
Ida Vestermarken
Mikkel Pedersen
Nicolai Nielsen
Niels Skovgård Sørensen
Thor Pedersen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexander Søndergaard
Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Anne-Sofie Winther
Annemia Pretzmann
Astrid Eichler Hansen
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christina Winther
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Emil Stær
Frederik Faurschou
Frederik Schmidt Svendsen
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Bernth Davidsen
Gustav Skovsager
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Kristine Rohde
Lars Damgaard
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Lukas Solne
Mads Brandt Pedersen
Maggie Dyekjær Pedersen
Mathilde Christensen
Matilde F. Christensen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Kristensen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Vium Madsen
Rikke Madsen
Sissel Risbjerg
SK 3
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen
Tobias Haysen

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Mads Bruun Sørensen
Nicolaj Blach
Rasmus Trærup

Skive Roklub (Skive, DK)

Mikkel Guldberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Alexander Willadsen
Carl Harlang
Cecilie Ebbesen
Emilie Rosenkilde
Eva Holtsmark
Julie Brinch
Kristoffer Halkjær
Louise Wissing Madsen
Mikkel Brinch
Nicolai Brinch
Thomas Rasmussen
Victor Falkenberg

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Claes Rosenkrands
Daniel Frederiksen
Emil Rosenkrands
Julie Olsen
Laura Christensen
Louise Lundholm
Maja Rosenkrands
Mark Sørensen
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Mille Hemingsen
Odin Svendsby
Peter Larsen
Rikke Hansen
Rosa Hemmingsen
Selma Kamuk
Stafet 1
Theis Molin
Tobias Hyttel
Wiliam Hansen
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Mads Holm Andersen
Maria Søgaard Lund
Sigrid Bøgh Jensen
Simon Holleufer

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Jonas hall-Andersen
Peter Hersted
Silja Nidløse

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders O Jønsson
Anders Thygesen
Andreas Junker
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Brandenhoff Lind
Joakim Karer
Jonas Bro Madsen
Jonas El Awsy
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Kasper Sønderby Thomsen
Katja Eriksen
Lasse Bro Madsen
Lea Ersted Jensen
Lucas Tiemand Pedersen
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Martin Rosenkilde
Mathias G Larsen
Mikkel Rimmen
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Andreas Woltmann
Anne Nielsen
Aske Vindum Skipper
Gregers Boel
Johan Tepas
Julie Tepas
Lasse Hansen
Malte Hansen
Martin Cristoffersen
Mette Borring
Signe Tubæk Hansen
Stine Høy Møller

Århus Kano og Kajak Klub (ÅKKK, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 36, antal roere: 416

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2014-08 > DM Sprint 2014