Bagsværd Regatta 2014

Konkurrencen finder sted i perioden fra 07-06-2014 09:00 til 08-06-2014 18:00.

Beskrivelse

Regatta Gladsaxe

Kano og Kajakklubben 361 • Nybro-Furå Kano- & Kajakklub • Gladsaxe Kano og Kajakklub

Bagsværd Regatta 2014
Kære kano- og kajak venner! Regattasamarbejdet ’Regatta Gladsaxe’ bestående af de 3 klubber Kano og Kajakklubben 361,Nybro-Furå Kano- & Kajakklub samt Gladsaxe Kano og Kajakklub har hermed fornøjelsen af at invitere jer til dette års Bagsværd Regatta,
som finder sted lørdag den 7. juni & søndag den 8. juni 2014
og naturligvis på Rostadion Bagsvard Sø, Gladsaxe Kommune

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K1 Tur 200m
Drenge U12 K1 Tur 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K1 Tur 200m
Piger U12 K1 Tur 500m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K4 200m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K4 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K4 500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 200m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 200m
Damer U18 K4 500m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 200m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior C1 500m
Damer Senior C1 1.000m
Damer Senior C2 200m
Damer Senior C2 500m

Deltagere

Sächsischer Kanuverband (SKV, DE)

Max Korehnke

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Luca Werner Wraae
Sif Thieme

Danmark (Danmark, DK)

Mette Gravesen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Astrid Felding Jensen
Christian Olsen
Flora Brix
Frederik Duch
Frederik F. Jensen
Karoline Bergendorf
Laura Hamborg
Lærke Melgaard Steen
Mads Bundgaard-Nilsen
Mathias Bundgaard-Nielsen
Matias Bundgaard-Nielsen
Nicco Andersen
Signe Leer Bernstein
Thomas Birk Frederiksen

Frederikshavn Kajakklub (Frederikshavn, DK)

Oscar Kølbæk Rosenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Agnete Jersild
Claus Krejbjerg
Markus Madsen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Adam Jukl
Anne Therese Kjølby Zinkernagel
Asta Bock
August Zwinge Steen
Baltazar Solow
Bernhart Gravlund
Bolette Nyvang
Catrine Holten
Emma Bock
Frederik Sloth Meng
Frederikke Lund Frandsen
Gustav Bock
Gustav Danielsen
Gustav Sloth Meng
Hans Chr. Stærkind
Jacob Juell
Johan Vedel
Johanna Ledgaard
Kalle Thorsgaard
Louise Lund Frandsen
Ludvig Schmidt
Malte Wechter
Marcus Kronhøj Knudsen
Mark Høier
Martin Juell
Nikolaj Clausen
Oskar Bendixen
Rasmus Olsen
Stine Axelsen
Thomas Raben
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Glüsing Winther
Anna Storm Jørgensen
Anne Sofie Krogh Jensen
Bjørn Grødum Ehlert
Ida Marie Krogh-Jensen
Ida Schmidt Niclasen
Jacob Fogh Iversen
Johanne Krogh Bisgaard
Josefine Balslev-Eriksen
Julie Sarbæk Salling
Kirstine Krogh Bisgaard
Nicolai Gregersen
Simon Schuldt-Jensen
Thomas Krogh Bisgaard
Tobias Stuhr Bisgaard
Victor Gairy Aasmul
Victor Landgreen-Petersen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Emma Broberg
Jakob Nielsen
Magnus Sibbersen
Mark Schrøder
Mikkel Sibbersen

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Daniel Sig Larsen
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Christian Sigsgaard
Johannes Jørgensen
Karen Frese
Magnus Møller
Miklas Kaster Nielsen
Omar Jennane
Otto Meyer
Troels Lund
Valdemar Jørgensen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Astrid Jørgensen
Jack Kristensen
Jesper Beer
Kent Klitgaard
Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Mathias Holst Andersen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anna Bisgaard
Anna Møller
Camilla Kjærsgård
Jeppe Møller
Johan Fjeldvig
Magnus Dvinge
Martin F Møller
Mikkel Bisgaard
Sebastian R. Sørensen

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Christoffer Valentin Buschardt
Emil Peter Hansen
Emil V. Ramussen
Emilie Markussen
Frederik Sørensen
Frederik V. Rasmussen
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Johan Sørensen
Julie Obel
Linea Ebbesen
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Marcus Fritzbøger
Sabs Feigler
Stig Skovbo Olsen
Thomas Mogensen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

August Ring
jonas Mogensen
Lucas Pagh
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Rasmus Winther Jensen
Theis Mogensen
Tobias Hald
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anne Hauge Sørensen
Freja Offenberg
Laura Ljungholm
Mie Madsen

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Emil Halling
Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Ida Holm Matthiassen
Jacob Gramkow Kristensen
Mikkel Holm Mathiassen
Philip Knudsen
Rasmus Knudsen
Simon Schnack Jørgensen
Thomas Bruus
Victor Schnack Jørgensen
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Båd 1
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Henrik Patøk
Jens Visbech
Kasper Bleibach
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Martin Jørgensen
Mia Christensen
Mie Christensen
Mikkel Ibsen
Nicolai Mørcke
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rene Holten Poulsen
Rikke Jørgensen
Simon Petersen
Sofie Jørgensen
Stas Magdych
Tobias Herløv
Victor Weichel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Esben Østergaard Kjeldsen
Kasper Stig Henriksen
Nathalie Thomsen
Nikolai Thomsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Carroline Amalie Scales
Ditlev Garnell
Emilie Duhn Kruse
Kristian Brandstrup
Sirgid Thomsen

Nykøbing F. Roklub (Nykøbing F., DK)

Adam Schiødt

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Benjamin Bærentsen
Floor Zeegers
Johan Mikkelsen
Jonathan Højbjerg

Odin Kajakklub (Odin, DK)

Esben Østergaard

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Frida Hedegaard Lyngsøe
Mads Lønne
Pernille T Kristensen
Peter Vestermark Johansen
Sara Møller Jørgensen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Anne Langelund
Anne-Sofie Winther
Anton Langdahl
Astrid Eichler Hansen
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christina Winther
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Emil Stær
Frederik Bryske Juhl
Frederik Faurschou
Frederik Schmidt Svendsen
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Bernth Davidsen
Gustav Skovsager
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Laurits Haunstrup Jensen
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Mads Brandt Pedersen
Mathilde Christensen
Mathilde Sofie Holm
Matilde F. Christensen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Rasmus Vium Madsen
SK 1
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Rasmus Trærup

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Alexander Willadsen
Carl Harlang
Emilie Rosenkilde
Julie Brinch
Kristoffer Halkjær
Louise Wissing Madsen
Mads Kern
Malte Hedeboe
Mikkel Brinch
Nicolai Brinch
Sophie Bek Meng
Thomas Rasmussen
Victor Falkenberg

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Anna Lian Ørbæk Sletten
Claes Rosenkrands
Daniel Frederiksen
Emil Rosenkrands
Johan Hobolt
Julie Olsen
Laura Christensen
Louise Andersen
Maja Rosenkrands
Mark Sørensen
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Mille Hemingsen
Odin Svendsby
Peter Larsen
Rikke Hansen
Rosa Hemmingsen
Selma Kamuk
Tobias Hyttel
Wiliam Hansen
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Magnus Germundsson
Sigrid Bøgh Jensen
Simon Holleufer

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Jonas hall-Andersen
Rasmus Brandt Sørensen
Silja Nidløse

Sächsischer Kanu-Verbund (SKV, DK)

Florian Kiock
Franz Schwarzback
Jacob Kurschat
Johann Ewalt
Lion Waurich
Moritz Zoske
Tim Heilmann

Talentcenter Hovedstaden (TCH, DK)

Båd 1

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders Thygesen
Andreas Junker
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Brandenhoff Lind
Joakim Karer
Jonas Bro Madsen
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Katja Eriksen
Lasse Bro Madsen
Lea Ersted Jensen
Lucas Tiemand Pedersen
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mathias G Larsen
Mikkel Rimmen
Oscar Emil Andersson
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vallensbæk KC (Vakc, DK)

Båd 1

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Andreas Woltmann
Anne Nielsen
Aske Vindum Skipper
Gregers Boel
Johan Tepas
Julie Tepas
Lasse Hansen
Malte Hansen
Maria F. Sørensen
Mette Borring
Solveig Jensen
Stine Høy Møller

Antal klubber: 36, antal roere: 333

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2014-06 > Bagsværd Regatta 2014