DM Sprint 2012

Konkurrencen finder sted i perioden fra 24-08-2012 08:00 til 26-08-2012 18:00.

Beskrivelse

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 C1 200m
Drenge U12 C1 500m
Drenge U12 C1 2.500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
 
Mix U12 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
 
Mix U14 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
Piger U16 K4 500m
 
Mix U16 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 500m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C4 500m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 500m
 
Mix U18 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C1 5.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior C4 1.000m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 200m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 500m
Mænd Senior 4 x C1 Stafet 200m
Mænd Senior 4 x C1 Stafet 500m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior 4 x K1 Stafet 200m
Damer Senior 4 x K1 Stafet 500m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Emil Hansen
Kim Wraae Knudsen
Kiril Aleksov Ahtarovski
Lauge Bundvad
Sif Thieme
Victor Simonsen

Danske Studenters Roklub (DSR, DK)

Peter Heller

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Asbjørn Skjenaa Faltum
Astrid Felding Jensen
Christian Olsen
Eline Zørn
Flora Brix
Frederik F. Jensen
Jacob Leer Bernstein
Mads Bundgaard-Nilsen
Mathias Bundgaard-Nielsen
Nicco Andersen
Signe Leer Bernstein

Frederikshavn Kajakklub (Frederikshavn, DK)

Jeppe Kristensen
Oscar Kølbæk Rosenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Birgit Pontoppidan
Bo Terp Paulsen
Casper Nielsen
Claus Krejbjerg
Egil Husum
Jeanette Knudsen
Kasper Krintel
Kristín Helgadóttir
Lasse Nielsen
Søren Hyttel
Teddy Hviid
Yvonne Hansen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alex Krantz
Anna Renneke
Bertram Floryan
Bolette Nyvang
Christian Voldstedlund
Esben Federspiel
Gustav Sloth Meng
Hans Chr. Stærkind
Jacob Juell
Johan Vedel
Jonas Vallø Sørensen
Julie Lindhardt
Mark Høier
Martin Juell
Stine Axelsen
Thomas Raben
Tobias Mallet
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Storm Jørgensen
Helene Holmark
Ida Marie Krogh-Jensen
Ida Schmidt Niclasen
Josefine Balslev-Eriksen
Simon Krarup

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Emma Broberg
Helle Stuart
Jakob Nielsen
Klaus Rørhauge
Lisa Rørhauge
Magnus Sibbersen
Mark Rasmussen
Rikke Larsen
Simone Andersen

Høruphav Ro- & Kajakklub (Høruphav, DK)

Niels Jans

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Andreas Tønnesen
Christian Chrois
Daniel Sig Larsen
Henrik Bak
Jarl Pors Jakobsen
Kasper Hansen
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Karen Frese
Linea Møller
Mads Vedel Rasmussen
Magnus Clemmensen
Miklas Kaster Nielsen
Nicola Thomsen
Nicolia Thomsen
Tobias Schmidt
Troels Lund

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Astrid Jørgensen
Elias Ryom Kramer
Jack Kristensen
Jeppe Mejer
Jesper Beer
Kent Klitgaard
Martin Thomasen
Mathilte Søttrup
Merle Kvorning
Mikkel Lie
Morten Krantz
Nanna Lybæk

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Helle Fanø
Henning Lynge Jacobsen
Johannes Lind Christensen
Martin Dawell
Rune Pallesen
Sigrid Stefansen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

David Boesen
Marcus Boesen
Markus Boesen
Martin F Møller
Thomas Alvarez
Tobias Møller

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Christoffer Valentin Buschardt
Emil Peter Hansen
Emil V. Ramussen
Emma Tram
Frederik Knudsen
Frederik Sørensen
Frederik V. Rasmussen
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Johan Sørensen
Johanne Riis
Lasse Foged
Linea Ebbesen
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Malene Olsen
Marcus Fritzbøger
Martin Højgaard
Mathias Bodholdt
Stig Skovbo Olsen
Søren Mads Kildemoes
Thomas Mogensen
Victor Tram

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anne Hauge Sørensen
Markus Madsen
Mie Madsen
Theis Høg

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Anders N. Rieder
Kirstine Duer Thorsen
Mette Barfod
Michael Norrbohm
Nicolai Duport
Philip Knudsen
Rasmus Knudsen
Victor Schnack Jørgensen
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Alfred Winter
Caya Borgen
Christian Grau
Daniel Scott
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Jens Visbech
Karl Winter
Kasper Bleibach
Mads Groth
Mads Jørgensen
Martin Jørgensen
Mikkel Ibsen
Morten Ellebæk
Natasja Justensen
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Peter Straarup
Rasmus Alsbæk
Rasmus R. Nielsen
Rene Holten Poulsen
Rikke Jørgensen
Sidsel Johannesen
Simon Fauerskov
Sofie Hansen
Sofie Jørgensen
Stas Magdych
Tobias Hansen

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Esben Kjeldsen
Kasper Stig Henriksen
Niklas Berg
Rene Olsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Bob Dokkedal
Carsten Scales
Freja Martin
Julie Oline a´Porta
Kristian Brandstrup
Martin Kaufmanas
Mathias Thomsen
Ole Scales
Thomas Skyum

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Solveig Schmidt

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Frida Bjerg Poulsen
Frida Hedegaard Lyngsøe
Line Viuf

Ringsted Roklub (Ringsted, DK)

Frederk Pil
Kasper Hansen
Peter Krøll
Simon Sand Kristoffersen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Anne-Sofie Winther
Annemia Pretzmann
Astrid Eichler Hansen
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christian Karlskov
Christina Winther
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Emil Stær
Frederik Faurschou
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Ida Bladt Krabbe
Jacob Lomholt
Jannic Reuter
Jeppe Dalsgaard Thøstesen
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Joachim Karlskov
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Lars Damgaard
Lauge Lange
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Mads Brandt Pedersen
Mads Eichler Hansen
Mathias Kleinsøe
Mette Graversen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolaj Winther
Niklas Meilstrup Hansen
Rasmus Andersen
Rasmus Dybkjær
Rasmus Vium Madsen
Sebastian Søndergaard
Simon Bøtker
Sofie Vind
Søren Maretti
Thomas Jørgensen
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Nicolaj Blach

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Cecilie Ebbesen
Emilie Rosenkilde
Louise Madsen
Mads Kern
Thomas Rasmussen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Daniel Frederiksen
Emil Rosenkrands
Jens Worm
Johan Hobolt
Jonatan Ravnskov
Lene Kamuk
Loise Lundholm
Lotte Nielsen
Louise Hemmingsen
Louise Lundholm
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Mille Hemingsen
Odin Svendsby
Peter Larsen
Rikke Hansen
Selma Kamuk
Smilla Due
Tobias Hyttel
Wenche Irgens
Wiliam Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Albert Germundsson
Andreas Breum Nielsen
Frederik Holmboe
Magnus Germundsson
Michael Eronen Mosbech
Mikael Mosbech
Sigrid Bøgh Jensen
Simon Holleufer

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

March Fleischer
Rasmus Jørgensen

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Andy Ludwig
Jonas hall-Andersen
Jonas Sørensen
Marc Lund Olsen
Mark Lund Olsen
Patrick Hartwig-Olsen
Peter Hersted
Rasmus Sørensen
Sandra Nidløse
Thor Nielsen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders O Jønsson
Anders Thygesen
Andreas Junker
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Christoffer B Hansen
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Arbøl
Jacob Dyrbye
Joakim Karer
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Katja Holm
Lasse Bro Madsen
Lasse Thygesen
Louisa Roking
Lykke Knudsen
Martin Rosenkilde
Rasmus Brandenhoff Lind
Sebastian Junker
Simone Skovlod
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa
Zofia Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Andreas Woltmann
Anne Nielsen
Christian Nielsen
Johan Tepas
Lasse Hansen
Laura Førby
Malte Hansen
Nanna Svane
Nicolai Mørcke
Rune Skov Jensen
Signe Tubæk Hansen
Stine Høy Møller

Århus Kano og Kajak Klub (ÅKKK, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 33, antal roere: 342

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2012-08 > DM Sprint 2012