DM Sprint 2011

Konkurrencen finder sted i perioden fra 26-08-2011 08:00 til 28-08-2011 18:00.

Beskrivelse

De Danske Mesterskaber afholdes i Holstebro den 26 - 28 august.
Holdledermøde torsdag den 25/8 - kl. 19.00 i Kajakklubben Pagaj.
Første løb fredag den 26/8 kl. 8.00
Sidste løb søndag den 28/8 kl. 18.00
Tilmelding slutter 14 dage før første løbsdag.

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 C1 200m
Drenge U12 C1 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
 
Mix U12 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
 
Mix U14 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
Piger U16 K4 500m
 
Mix U16 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C4 500m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 500m
 
Mix U18 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 500m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C1 5.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior C4 1.000m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 200m
Mænd Senior 4 x C1 Stafet 200m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior 4 x K1 Stafet 200m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Kim Wraae Knudsen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Anna Krebs Lange-Willman
Asbjørn Skjenaa Faltum
Eline Zørn
Frida Brockmann
Jacob Leer Bernstein
Mathias Bundgaard-Nielsen
Sigurd Ildvedsen
Stefan Krebs Lange Willman

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Birgit Pontoppidan
Casper Nielsen
Claus Krejbjerg
Egil Husum
Frederik Knudsen
Jeanette Knudsen
Lasse Nielsen
Nicklas Skou
Oliver Dupont
Teddy Hviid
Yvonne Hansen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Anna Renneke
Bertram Floryan
Bolette Nyvang
Christian Voldstedlund
Esben Federspiel
Hans Chr. Stærkind
Jacob Juell
Jonas Vallø Sørensen
Karl Emil Bengtson
Martin Juell
Nikolaj Clausen
Robert Floryan
Stine Axelsen
Thomas Raben
Thorbjørn Skovhus
Troels Ebbesen

Holte Roklub (Holte, DK)

Ida Marie Krogh-Jensen
Josefine Balslev-Eriksen

Horsens Kajakklub (Horsens, DK)

Christina Winther
Jes Mundbjerg

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Anna Grothe
Emma Broberg
Helle Stuart
Jakob Nielsen
Jens Jørgen Mortensen
Klaus Rørhauge
Lisa Rørhauge
Mads Munk
Magnus Sibbersen
Mark Rasmussen
Nicolaj Bendixen
Simone Andersen

Høruphav Ro- & Kajakklub (Høruphav, DK)

Niels Jans

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Adrian Lidholm
Andreas Tønnesen
Asbjørn Krogh
Christian Chrois
Daniel Sig Larsen
Henrik Bak
Ida Aasborg
Jakob Hyldgaard
Jarl Pors Jakobsen
Jonas Hvidberg
Mads Thomsen
Mads Tønnesen
Magnus Salomonsen
Marin Aasborg
Mathias Vejrsø
Mette Vinkel
Mikkel Knudsen
Noa Nørgaard
Rasmus Esmarch
Simon Hvam
Simon Hvidberg

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Mads Bang

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Amanda Giessing
Flora Tosti
Mads Vedel Rasmussen
Tobias Schmidt
Troels Lund

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Astrid Jørgensen
Elias Kramer
Jack Kristensen
Jens Lund
Jeppe Mejer
Jesper Beer
Jonas Juhl
Martin Thomasen
Mathilde Mejer
Merle Kvorning
Morten Krantz
Sebastian Søndergård

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Helle Fanø
Niels Bak
Sigrid Stefansen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anders Krintel
David Boesen
Mikkel Manscher
Thomas Alvarez
Tobias Møller

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Albert Danig secher
Alexander Papadopoulos
Andreas Kihl
Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Emil Peter Hansen
Emil V. Ramussen
Frederik Knudsen
Frederik Sørensen
Frederik V. Rasmussen
Helena Lystbæk
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Johanne Riis
Julie Obel
Lasse Foged
Linea Ebbesen
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Malene Olsen
Martin Højgaard
Pauline Lysbæk Christensen
Rune Sebastian Jensen
Sarah Philbert Nielsen
Thomas Mogensen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Katrine Andersen

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anne Hauge Sørensen
Lisa G Petersen
Mads Hauge Sørensen
Mie Madsen
Theis Høg

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Anders N. Rieder
Kirstine Duer Thorsen
Mette Barfod
Michael Norrbohm
Simon Schnack Jørgensen
Victor Schnack Jørgensen
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Caya Borgen
Christian Grau
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Frederik Hansen
Isa Hovmand
Jens Visbech
Kasper Bleibach
Lasse Knudsen
Linda Poulsen
Louise Knudsen
Mads Groth
Martin Ljungberg
Martin Møller
Mikkel Hansen
Mikkel Ibsen
Nanna Sørenen
Natasja Justensen
Nils Boe
Ole Hovmand
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Peter Straarup
Rasmus Alsbæk
Rasmus R. Nielsen
Rene Holten Poulsen
Rikke Jørgensen
Sofie Jørgensen
Stas Magdych

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Anders Birkemose
Andreas Stig Henriksen
Casper Henriksen
Esben Kjeldsen
Kasper Stig Henriksen
Niklas Berg
Rene Olsen
Thomas Nielsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Casper Duun
Julie Oline a´Porta
Kristian Brandstrup
Maria Joost
Mathias Thomsen
Morten Ebbesen
Thomas Skyum

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Lars Wermtuh
Solveig Schmidt

Odin Kajakklub (Odin, DK)

Esben Østergaard

Ringsted Roklub (Ringsted, DK)

Frederik Pil
Frederk Pil
Marcus Toft
Peter Krøll

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alberte Axelsen
Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Anne-Sofie Winther
Annemia Pretzmann
Astrid Eichler Hansen
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Catrine Rask
Christian Karlskov
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Stær
Emilie W. Frieberg
Frederik Faurschou
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Sanggaard
Ida Bladt Krabbe
Jacob Skovbjerg
Jeppe Dalsgaard Thøstesen
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jeppe Tøstensen
Jonas Helbo Hardlei
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Lars Damgaard
Lauge Lange
Lucas Jørgensen
Mads Brandt Pedersen
Mads Hansen
Marie Ingemann Pedersen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolaj Winther
Niklas M. Hansen
Nikolaj Dagnæs
Rasmus Andersen
Rasmus Dybkjær
Rasmus Vium Madsen
Sebastian Søndergaard
Søren Maretti
Thomas Jørgensen
Thorbjørn Rask

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Esben Traberg
Nicolaj Blach

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Alexander Willadsen
Cecilie Ebbesen
Emilie Rosenkilde
Louise Madsen
Louise Wissing Madsen
Mads Kern
Nicolai Knudsen
Niels Ulrik Grøndal
Simon Mølgaard
Thomas Rasmussen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Celine Grüner
Claes Rosenkrands
Daniel Frederiksen
Emil Rosenkrands
Lotte Nielsen
Louise Lundholm
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Peter Larsen
Rikke Hansen
Selma Kamuk
Sidsel Lee
Tobias Hyttel
Wenche Irgens
Wiliam Hansen
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Dennis Bøjesen
Frederik Dahl jepsen
Frederik Holmboe
Jimmy Bøjesen
Mikael Mosbech
Sigrid Bøgh Jensen

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

Rasmus Jørgensen

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Frederik Haastrup
Jonas hall-Andersen
Mark Lund Olsen
Peter Hersted
Rasmus Sørensen
Sandra Nidløse

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Amalie Andersen
Anders O Jønsson
Anders Thygesen
Andreas Junker
Anne Christine Babrin-Brasted
Christoffer B Hansen
Emilie Helbrandt Fischer
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Arbøl
Jacob Dyrbye
Joakim Karer
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Katja Holm
Lasse Bro Madsen
Lasse Thygesen
Line O Jønsson
Lotte Bruun
Louisa Roking
Mads Teilmann
Martin Hansen
Martin Rosenkilde
Patrick Skovlod
Rasmus Brandenhoff Lind
Sille Friis-Andersen
Simon Christensen
Simon Hell Kristensen
Simone Skovlod
Tobias Skov Lundager
Tommas Nielsen
Victor Kristensen
Victor Steen Kristiansen
Zofia Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Andreas Woltmann
Anna Mørcke
Anne Nielsen
Christian Nielsen
Lasse Hansen
Marcus Boesen
Nanna Svane
Nicolai Mørcke

Viborg Kajakklub (Viborg, DK)

Marie Kanstrup Jønsson

Århus Kano og Kajak Klub (ÅKKK, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 35, antal roere: 328

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2011-08 > DM Sprint 2011