Bagsværd Regatta 2010

Konkurrencen finder sted i perioden fra 12-06-2010 08:00 til 13-06-2010 18:00.

Beskrivelse

Kære kano- og kajakvenner!

Regatta Gladsaxe har hermed fornøjelsen af at invitere jer til dette års Bagsværd Regatta, som finder sted lørdag den 12. og søndag den 13. juni 2010 på Bagsværd sø.

Bagsværd Regatta 2010 er åben for alle senior-, junior, ungdoms- og yngsteroere, samt børnekajakker.

www.regattagladsaxe.dk

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K1 Tur 200m
Drenge U12 K1 Tur 500m
Drenge U12 K1 Tur 1.250m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K1 Tur 200m
Piger U12 K1 Tur 500m
Piger U12 K1 Tur 1.250m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K2 2.500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C1 2.500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
Drenge U14 C2 2.500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K2 2.500m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 2.500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
Drenge U16 C2 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 200m
Mænd U18 K4 500m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 200m
Damer U18 K4 500m
Damer U18 K4 1.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 500m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior K4 1.000m
 
Mix Senior 4 x K1 Stafet 200m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Kim Wraae Knudsen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Benjamin Bækmark
Birgit Pontoppidan
Casper Nielsen
Claus Krejbjerg
Johhanes Pehrsson
Kåre Holm Thomsen
Lasse Nielsen
Mark Olsen
Nicilai Dupont
Nicklas Skou
Oliver Dupont
Søren Hyttel

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Anna Renneke
Anna Willerslev
Asmus Blædel
Christian Voldstedlund
Hans Chr. Stærkind
Jacob Juell
Jonas Vallø Sørensen
Martin Jardrup
Martin Juell
Robert Floryan
Stine Axelsen
Thomas Raben
Thorbjørn Skovhus

Horsens Kajakklub (Horsens, DK)

Asger Laursen
Christian Ramsgaard
Christina Winther
Eva Fausing

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Andreas Nielsen
Anna Grothe
Emma Broberg
Jakob Nielsen
Kathrina Grothe
Klaus Rørhauge
Lisa Rørhauge
Louise Starling-Juhl
Mads Strarling-Juhl
Mark Rasmussen
Rikke Larsen
Simone Andersen

Høruphav Ro- & Kajakklub (Høruphav, DK)

Niels Jans

K.C. Lolland (KC Lolland, DK)

Båd 1
Båd 2
Båd 3
Båd 4

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Andreas Tønnesen
Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Amanda Giessing
Christoffer Handberg
Mathias Krappe
Mie Ringsted
Nathalie Lanuza
Oskar Villemann
Tobias Skov Lundager
Troels Lund

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Daniel Nørhave
Elias Kramer
Jens Lund
Jesper Beer
Thor P. Knudsen

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Helle Fanø
Johannes Lind Christensen
Marie Pors
Rune Pallesen
Thor Lolk Hansen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

David Boesen
Mikkel Manscher
Thomas Alvarez
Tobias Møller

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Anders nillson
Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Emil Nillson
Emma Tram
Frederik Knudsen
Frederik Sørensen
Ida villumsen
Johan Sørensen
Josephine Kanta
Lasse Foged
Linea Ebbesen
Liv Obel
Mathias Bodholdt
Mikkel Storch
Pauline Lysbæk Christensen
Sofie Amalie Feldskov
Thomas Mogensen

KC Gladsaxe (KCG, DK)

Båd 1
Båd 2
Båd 3
Båd 4

KC Vejle (KC Vejle, DK)

Båd 1
Båd 2
Båd 3
Båd 4

KC Wiking Bochum (Bochum, DK)

Niels Schnadt

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anne Hauge Sørensen
Asger Goldbech
Lisa G Petersen
Mads Hauge Sørensen
Markus Madsen
Mie Madsen
Thies Høeg

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Casper Christiansen
Caya Borgen
Emil Eriksen
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Frederik Hansen
Ida Christoffersen
Jannik Ringtved
Jens Visbech
Kasper Bleibach
Mads Groth
Martin Ljungberg
Martin Møller
Mikkel Hansen
Mikkel Ibsen
Natasja Justensen
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rene Larsen
Rene Poulsen
Rikke Jørgensen
Sofie Aastrand

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Andreas Stig Henriksen
Kasper Stig Henriksen
Niklas Berg
Rene Olsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Anders Skyum
Asger Steffensen
Bjarke Steffensen
Bob Dokkedal
Casper Duun
Frederik Jarfelt
Frederik Kettel
Gustav Bonø
Jon Holm Thomsen
Julie Oline a´Porta
Kristian Brandstrup
Maria Joost
Martin Kaufmanas
Mathias Gadegaard
Mathias Thomsen
Morten Ebbesen
Rasmus Gadegaard
Rasmus Kettel
Thomas Skyum

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Solveig Schmidt
Troels Østergaard

Ringsted Roklub (Ringsted, DK)

Frederik Pil
Naaja Lidsmoes

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Anne-Sofie Winther
Annemia Pretzmann
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Catrine Rask
Christian Jørgensen
Emil Skovgaard
Emil Stær
Frederikke Maretti
Jacob Dalsgaard Thøstesen
Jeanette Løvborg
Jeppe Dalsgaard Thøstesen
Jeppe Jensby
Jeppe Tøstensen
Jonas Helbo Hardlei
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Kristian Krath
Lars Damgaard
Marie Ingemann Pedersen
Mathias Føns
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Niklas M. Hansen
Nikolaj Dagnæs
Rasmus Jørgensen
Søren Maretti

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Aleksander Emborg
Esben Traberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Christian Bærentsen
Emilie Rosenkilde
Louise Madsen
Mads Kern
Thomas Rasmussen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Emil Rosenkrands
Jonas Rasmussen
Lotte Nielsen
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Peter Larsen
Rikke Hansen
Wiliam Hansen
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Dennis Bøjesen
Jimmy Bøjesen
Michael Eronen Mosbech

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Cæcilie Hansen
Frederik Haastrup
Ilona Jan Polango
Jonas hall-Andersen
Jonas Sørensen
Mark Lund Olsen
Mathias Hall-Andersen
Mikkel Jordan
Nicolai Nielsen
Nicolia Haastrup
Patrick Hartwig-Olsen
Peter Hersted
Rasmus Sørensen
Sandra Nidløse
Sidurd Nidløse
Simon Sørensen

Tønder Roklub (Tønder, DK)

Christian Thorsted

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Amalie Andersen
Anders O Jønsson
Anders Thygesen
Andreas Junker
Catrine Moe
Christoffer B Hansen
Christoffer D Jensen
Christoffer Frost
Emilie Helbrandt Fischer
Jacob Arbøl
Joakim Karer
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Julie Frølund
Katja Holm
Kurt Tim Hansen
Lasse Bro Madsen
Line O Jønsson
Lotte Bruun
Martin Rosenkilde
Mathias Høj Jensen
Mette Loise Merrild Karer
Molly Jensen
Patrick Skovlod
Paw Lindkvist Pedersen
Rasmus Brandenhoff Lind
Simon Christensen
Simone Skovlod
Sofie Chatrine Hansen
Tommas Nielsen
Victor Kristensen
Zofia Nielsen

Vallensbæk KC (Vakc, DK)

Båd 1
Båd 2
Båd 3
Båd 4

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anne Nielsen
Katrine Lindholm
Lasse Hansen
Marcus Boesen
Nicolai Mørcke
Rune Skov Jensen
Sabrina Helweg

Viborg Kajakklub (Viborg, DK)

Anne Laursen
Malene Laursen
Marie Kanstrup Jønsson

Århus Kano og Kajak Klub (ÅKKK, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 35, antal roere: 270

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2010-06 > Bagsværd Regatta 2010