Nordic Championships 2009

Konkurrencen finder sted i perioden fra 08-08-2009 07:00 til 09-08-2009 15:00.

Beskrivelse

Konkurrencer der afholdes

Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 200m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 4 x K1 Stafet 200m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
Piger U16 K4 200m
Piger U16 K4 500m
Piger U16 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K2 5.000m
Mænd U18 K4 500m
Mænd U18 K4 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K2 5.000m
Damer U18 K4 500m
Damer U18 K4 1.000m
 
Mænd U21 K1 200m
Mænd U21 K1 500m
Mænd U21 K1 1.000m
Mænd U21 K1 5.000m
Mænd U21 K2 200m
Mænd U21 K2 500m
Mænd U21 K2 1.000m
Mænd U21 K2 5.000m
Mænd U21 K4 500m
Mænd U21 K4 1.000m
 
Damer U21 K1 200m
Damer U21 K1 500m
Damer U21 K1 1.000m
Damer U21 K1 5.000m
Damer U21 K2 200m
Damer U21 K2 500m
Damer U21 K2 1.000m
Damer U21 K2 5.000m
Damer U21 K4 500m
Damer U21 K4 1.000m

Deltagere

Danmark (Danmark, DK)

Amanda Giessing
Elias Kramer
Emil Rosenkilde
Niels Boe
Niklas M. Hansen
Orion Pilo
Peter Larsen
Rasmus Jørgensen
Rune S. Jensen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Claus Krejbjerg
Johhanes Pehrsson
Kåre Holm Thomsen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Jonas Vallø Sørensen
Martin Juell

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Lisa Rørhauge
Rikke Larsen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Anders nillson
Ida villumsen
Josephine Kanta

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Ida Christoffersen
Martin Møller
Sofie Jørgensen

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Andreas Stig Henriksen
Kasper Stig Henriksen
Niklas Berg

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Iben Stokholm
Martin Kaufmanas
Thomas Skyum

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Solveig Schmidt

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Annemia Pretzmann
Christian Jørgensen
Jeppe Jensby
Lars Damgaard

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Emilie Rosenkilde
Mads Kern

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Emil Rosenkrands
Maja Rosenkrands
Martin Larsen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Dennis Bøjesen

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Marc Lund Olsen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders O Jønsson
Christina Duun
Christoffer D Jensen
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Kurt Tim Hansen
Lasse Bro Madsen
Line O Jønsson
Lotte Bruun
Zofia Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Katrine Lindholm
Sabrina Helweg

Viborg Kajakklub (Viborg, DK)

Malene Laursen

Suomi (Suomi, FI)

Alex Barta
Antti Soittila
Carl Westerlund
Eero Selivaara
Enni Hakola
Jacintha Damström
Jenni Salo
Jenny Forsman
Jeremy Hakala
Juho Kurvienen
Jukka Laamanen
Krister Majander
Lotta Walinen
Miika Dietrich
Miika Nykänen
Milka Pakarinen
Minna Langström
Niklas Vettanen
Niko Polet
Oona Vasko
Pauliina Polet
Tomi Saarentola
Tuisku Jarva

Norge (Norge, NO)

Agnes Brun Lie
Caroline Spikkeland
Christina Vedø
Cindy Røed
Daniel Salbu
Eivind Vold
Elisabeth Quale
Emma Roukema
Eveline Askeland
Fredrik Dåsvatn
Heidi Helledal
Henrik Paust
Ida Haavi
Jo Sondre Solhaug
Joar Thele
Julie Byhring
Karl Anders Sletsjøe
Karoline Kvande
Kjersti Nygaard
Kristian Løn
Lars H. Sivertsen
Lars Hjemdal
Lars Magne Ullvang
Lars Mathingsdal
Louise L. Moen
Magnus Hamar
Malene Lindgren
Martin Befring
Miriam Byhring
Morten A. Sølberg
Nina Bruaas
Ole Jakob Belland
Petter Tvedt
Simen Hansen
Sindre K. Berg
Stian B. Larsen
Stig Kvande
Tiril Marie T. Sande
Tone A. Øvergaard
Tor Petter Rozanzki
Øystein Askeland
Øyvind Ødegaard

Strand KK (Strand KK, NO)

Mathias Hamar
Morten Minde

Lidköpings Kanotförenig (Lidköping, SE)

Marcus Andersson

Malmö Kanotklubb (Malmö, SE)

Björn Ljungberg

Sverige (Sverige, SE)

Agneta Granstedt Näset
Andreas Trägårdh
Anna Cerenius
Annie Johansson
Cajsa Zeidler
Cecilia Velin
Daniel Hemselius
Edvin Johansson
Emma Ljungholm
Erik Svensson
Eva Lagrange
Fabian Paldanius
Fredrik Wolf
Frida Eriksson
Frida Hellström
Gustav Lood-Stark
Henrik Strand
Ilona Jonsson
Isak Johansson
Jennie Halvarsson
Jens Fahlberg
Jessica Andree
Joakim Lindberg
Joakim Strandh
Joel Elenius
Johan Jönsson
Johan Lilja
Johanna Verwijst
Johanna Wiklander
Julia Stensils
Kim Döse
Klara Andersson Varberg
Klara Hellström
Kristian Wilde Västerås
Linnea Stensils
Martina Viklund
Michaela Jonsson
Moa Wikberg
Niklas Hemselius
Oskar Lind
Rasmus Jaruta
Sandra Hellgren
Tomas Norrman

Antal klubber: 25, antal roere: 169

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2009-08 > Nordic Championships 2009