Bagsværd Regatta 2009

Konkurrencen finder sted i perioden fra 06-06-2009 08:00 til 07-06-2009 16:00.

Beskrivelse

Dette er nu det endelige program

Kære kano- og kajak venner!

Det nye regattasamarbejde ’Regatta Gladsaxe’ bestående af de 3 klubber Kano og Kajakklubben 361, Nybro-Furå Kano- & Kajakklub samt Gladsaxe Kano og Kajakklub har hermed fornøjelsen af at invitere jer til dette års Bagsværd Regatta, som finder sted

lørdag den 6. juni & søndag den 7. juni 2009
(Bemærk: tilmedlingsfristen er flyttet til d. 19. maj 2009)

og naturligvis på Rostadion Bagsværd Sø, Gladsaxe Kommune.

Bagsværd Regatta 2009 åben for alle senior-, junior-, ungdoms- og yngste roere, samt børnekajakker

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K1 Tur 200m
Drenge U12 K1 Tur 500m
Drenge U12 K1 Tur 1.250m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K1 Tur 200m
Piger U12 K1 Tur 500m
Piger U12 K1 Tur 1.250m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K2 2.500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C1 2.500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
Drenge U14 C2 2.500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K2 2.500m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 2.500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
Drenge U16 C2 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 200m
Mænd U18 K4 500m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 200m
Damer U18 K4 500m
Damer U18 K4 1.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 500m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior K4 1.000m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Alex Lindros
Asta Otto
Georg Thomassen
Kim Wraae Knudsen
Kiril Aleksov Ahtarovski
Mathias Mørup-Lendal
Nicole Valentin
Nielse Constantin Brun Ejlers

Fredericia Kajakklub (Fredericia, DK)

Lars Emil Gutt
Mathilde Lindholm
Signe Simonsen
Tobias Friedrichsen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Anne Lolk
Benjamin Bækmark
Birgit Pontoppidan
Casper Nielsen
Christian Bøtkjær
Christian Rasmussen
Claus Krejbjerg
Egil Husum
Frederik Høst
Johhanes Pehrsson
Kristian Andersen
Kåre Holm Thomsen
Lasse Nielsen
Martin Hald
Nicklas Skou
Søren Hyttel
Thimas Nicolajsen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Asmus Blædel
Hans Chr. Stærkind
Henriette Ebbesen
Jonas Vallø Sørensen
Malthe Arvidsen
Martin Jardrup
Martin Juell
Robert Floryan
Stine Axelsen
Søren Stærkind
Thomas Raben
Thorbjørn Skovhus

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Lisa Rørhauge
Mark Rasmussen
Morten Lander
Peter Melby
Rikke Larsen

Høruphav Ro- & Kajakklub (Høruphav, DK)

Niels Jans

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Andreas Tønnesen
Kasper Dybdal
Kent Klitgaard
Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Amanda Giessing
Benjamin Sørensen
Camilla Christensen
Kajta Holm
Lea Andersen
Louisa Roking
Louise Raagaard
Michael Gasseholm
Mie Ringsted
Mikkel Friborg Mortensen
Simon Friborg Mortensen
Tobias Skov Lundager

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Daniel Nørhave
Elias Kramer
Elias Ryom Kramer
Jesper Beer
Martin Thomasen
Morten Krantz
Niels boe

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Felix Fonnest
Helle Fanø
Henning Lynge Jacobsen
Johannes Lind Christensen
Magnus Melau
Mathias Enggrob Boon
Monica Lind Christensen
Sidsel Thorstensen
Thor Lolk Hansen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

David Boesen
Mikkel Manscher
Thomas Alvarez
Tobias Møller

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Anders nillson
Andreas Kihl
Asbjørn Binau
Emil Nillson
Emil V. Ramussen
Emilie Schaleck
Emma Tram
Frederik Sørensen
Henriette Engel Hansen
Ida villumsen
Ivalu Solgaard
Johan Sørensen
Josefine Andersen
Josephine Kanta
Kristine Rald
Lasse Foged
Linea Ebbesen
Mathias Bodholdt
Mikkel Storch
Thomas Berg Thomsen
Thomas Mogensen

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Barry Watkins
Casper Christiansen
Caya Borgen
Emil Eriksen
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Frederik Hansen
Ida Christoffersen
Jannik Ringtved
Kasper Bleibach
Martin Møller
Mikkel Hansen
Mikkel Ibsen
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Albech
Rene Poulsen
Rikke Jørgensen
Sofie Jørgensen

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Andreas Stig Henriksen
Anna Bast Schmidt
Kasper Stig Henriksen
Niklas Berg

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Amalie Lux
Anders Skyum
Asger Steffensen
Bjarke Sejersen
Bjarke Steffensen
Bob Dokkedal
Casper Duun
Emil Dokkedal
Frederik Kettel
Gustav Bonø
Iben Stokholm
Jon Holm Thomsen
Maria Joost
Martin Kaufmanas
Mathias Gadegaard
Morten Ebbesen
Rasmus Kettel
Thomas Rungsted Bjørnebo
Thomas Skyum

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Mads Grønnegaard
Solveig Schmidt
Troels Østergaard

Odin Kajakklub (Odin, DK)

Esben Østergaard

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Anne Grith Michelsen
Annemia Pretzmann
Casper Pretzmann
Christian Jørgensen
Emil Noe Nielsen
Emil Nyegaard
Emil Skovgaard
Emil Stær
Frederik Faurschou
Jacob Dalsgaard Thøstesen
Jannic Reuter
Jeanette Løvborg
Jeppe Jensby
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Kristian Krath
Lars Damgaard
Mads Brandt Pedersen
Marie Ingemann Pedersen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Niklas M. Hansen
Nikolaj Dagnæs
Peter Nyegaard
Rasmus F. Christensen
Rasmus Jørgensen
Søren Maretti
Tom Faurskov

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Aleksander Emborg
Anne Marie Stigsen
Esben Traberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Aske Taastrøm
Christian Bærentsen
Clara Lindgaard- Frantzen
Emilie Rosenkilde
Louise Madsen
Mads Kern
Oliver Brenet
Thomas Rasmussen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Adam Spliid
Emil Rosenkrands
Lea Larsen
Lotte Nielsen
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Peter Larsen
Rikke Hansen
Wiliam Hansen
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Dennis Bøjesen
Jimmy Bøjesen
Michael Eronen Mosbech
Rasmus Holm Andersen

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

Mads Jørgensen
Rasmud Jørgensen

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Cæcilie Hansen
Mark Lund Olsen
Mathias Hall-Andersen
Patrick Hartwig-Olsen
Peter Hersted
Simon Sørensen

Tønder Roklub (Tønder, DK)

Christian Thorsted

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders O Jønsson
Christina Duun
Christoffer B Hansen
Christoffer D Jensen
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Kurt Tim Hansen
Lasse Bro Madsen
Line O Jønsson
Lotte Bruun
Martin Rosenkilde
Simon Christensen
Tommas Nielsen
Zofia Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Mørcke
Anne Nielsen
Katrine Lindholm
Marcus Boesen
Nanna Svane
Nicolai Mørcke
Rune Skov Jensen
Sabrina Helweg
Thoms Woltmann

Viborg Kajakklub (Viborg, DK)

Malene Laursen
Marie Kanstrup Jønsson

Antal klubber: 29, antal roere: 240

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2009-06 > Bagsværd Regatta 2009