Bagsværd Regatta 2018

Konkurrencen finder sted i perioden fra 01-06-2018 08:00 til 03-06-2018 18:00.

Beskrivelse

Kære kano- og kajak venner!
Regattasamarbejdet ’Regatta Gladsaxe’ bestående af de 3 klubber 361 Kano- og Kajakklub, Nybro-Furå Kano- & Kajakklub samt Gladsaxe Kano og Kajakklub har hermed fornøjelsen af at invitere jer til dette års Bagsværd Regatta, som finder sted Fredag den 1. Juni kl. 12 til søndag den 3. juni 2018
og naturligvis på Rostadion Bagsværd Sø, Gladsaxe Kommune.

Mere infomation findes på www.regattagladsaxe.dk

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K1 Tur 200m
Drenge U12 K1 Tur 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K1 Tur 200m
Piger U12 K1 Tur 500m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K4 200m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
Drenge U14 C4 200m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K4 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
Drenge U16 C4 200m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K4 500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 200m
Mænd U18 K4 500m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C4 200m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 200m
Damer U18 K4 500m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 500m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior K1 Para 200m
Mænd Senior K1 Para 500m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior C1 500m
Damer Senior C2 200m
Damer Senior K1 Para 200m
Damer Senior K1 Para 500m

Deltagere

Australia (Australia, AU)

Isabela Nielson

RG Sachsen (RG Sachsen, DE)

Albert Fritzsche
Anna Mai
Antonin Haupt
Arno Strauch
Arno Strauch
Ben Lehmann
Eddie Beyrich
Eddie Beyrich
Lion Waurich
Marie Thielemann
Moritz Mai
Nils Josupeit
Tim Stieberitz
Tobias Hammer

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Elias Jørgensen
Kim Wraae Knudsen
Otto Brushøj
Signe Frederiksen
Timo Lonsdale
Valdemar Jørgensen

Esrum (Esrum, DK)

Augustas Mikalajunas
Bertil Søgaard Sørensen
Cornelius Hedmann
Daniel Andersen
Karoline Bergendorf
Kasper Ludwigsen
Katrine Brockmann
Kristoffer Willum Kristiansen
Mads Blom Larsen
Maja Lund Robson
Mille Blom Larsen
Signe Thormann Vesterdal

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Casper Nielsen
Lasse Nielsen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alma Hardy Fejer
Andrea Jespersen
August Zwinge Steen
Carl Bille Bloch
Caspar Winther Borgersen
Cecilie Maltesen
Christian Qvist
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Eva Milthers
Frida Winther Borgersen
Gustav Bock
Gustav Davidsen
Gustav Sloth Meng
Jonathan Legart Qvist
Julie Kauffmann
Klara Sol Stæhr Sørensen
Ludvig Schmidt
Maria Wander
Nikolai Bryde
Oskar Bendixen
Philip Bryde
Sara Milthers
Sofia Bryde
Vigga Kortzau
Villads Karskov Bertelsen
William Gravlund
William Wagner

Holte Roklub (Holte, DK)

Albert Flinth
Anne Sofie Krogh Jensen
Caroline Rafn Christensen
Hans Conrad Grøfte Kildsgaard
Johanne Krogh Bisgaard
Julie Barnewitz Dürr
Max Albertsen
Olivia Christoffersen
Stella Glüsing Winther

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Magnus Kronby
Magnus Sibbersen
Selina Skibby

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Frederik Skytte Nygård
Joshua Cope
Kent Klitgaard
Mads Pold
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Nicoline Sølvsten Rasmussen
William Åkerlund

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Benedicte Vosegaard

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Oliver Kok
Philip Zimmermann Sørensen
Troels Lund
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Ali Bajelan
Elias Ryom Kramer
Jeppe Kristensen
Liam Witt
Lucas Brix
Olivia Toftdahl Andersen
Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Hakon Munch Haraldsson
Kjartan Munch Haraldsson
Lucas Scharff-Poulsen
Mathias Holst Andersen
Mikkel Toft Enderslev

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anders Bodum
Anna Bisgaard
Benjamin Merrild
Christoffer westh janson
Esther Marie Wachter
Jakob Søndergaard Lorenzen
Johan Fjeldvig
Laura Priess Nørgaard
Lise Vølker Nielsen
Magnus Valentin Nissen
Nina Vølker Nielsen
Rasmus Bodum Larsen
Sara Neermann
Sara Neermann

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alberte Fischer Petersen
Alfred Askaa
Anton Milman Engelholm
Astrid Christensen
Christoffer Frøstrup
Christoffer Valentin Buschardt
Elise Markussen
Ellen Christensen
Emilie Markussen
Frederik Uth
Gustav Blom Søefeldt
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Jonathan Moon
Julia Lindewald
Lærke Dam Sørensen
Manon Witomski
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Naja Moon
Naje Askaa Moon
Nicolai Hennig
Nikolaj Hjarup
Signe Nissen
Sofie Ross
Sofus B. Askaa
Sofus Dalby
Sophie Blomgren-Hansen
Stig Skovbo Olsen

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Anders Kristensen
Benedikte Houmann
Gustav Skau
jonas Mogensen
Lars Lykke Olesen
marcus Jensen
marthias Anthoniussen
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Sara Nørbo Iversen
Tobias Brüggert
Valdemar Wandi Kynde

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Lynge Nielsen
Anne Hauge Sørensen
Caroline Jørgensen
Emilie Kildahl
Frederikke Kindahl
Gustav Witthøfft Madsen
Laura Ljungholm
Mathilde Roed
Mikkel Hansen
Mille Bjørnlund

Lemvig Roklub (Lemvig Roklub, DK)

Ane Christensen
Hannah Odgaard Jakobsen
Hannah Stoubæk
Lasse Odgaard Jakobsen
Palle Odgaard Jakobsen
Sofie Bach

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Astrid Reinholt
Bendeguz Sandor Jakab
Camilla Beck Christensen
Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Josefine Balslev-Erichsen
Nicolai Mørcke
Nicolina Knudsen
Nikolaj Halling
Philip Knudsen
Rasmus Brandstrup Knudsen
Simon Schuldt
Simon Schuldt-Jensen
Victor G. Aasmul

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Agnes S. Borggaard
Andreas B.T. Nielsen
Anton Jensen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Iris L. Andersen
Jeppe Borggaard
Kasper Bleibach
Katrine Jensen
Khai Larsen
Maria Pedersen
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Mathias Brix Christiansen
Mia Christiansen
Nils Boe
Rasmus Alsbæk
Tobias Hansen
Trine Pedersen

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Nikolai Thomsen

Nibe Roklub (Nibe, DK)

Lærke Petersen
Silke Petersen
Søren Petersen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Amalie Poulsen
Arthur Anker Scales
Caroline Amalie Scales
Carsten Scales
Daniel Møller
Emil Andersen
Emil Halbye
Emilie Duhn Kruse
Emilie Rosenkilde
Freja Møbjerg
Gustav Scales
Hans Ferlov Kann
Jakob Nielsen
Johan Vedel
Julie Kruse
Karl Emil Bergenholz
Karla Hjort
Kasper Ravn Neve
Kristian Brandstrup
Kristian Kamper Kristensen
Kristoffer Ravn Neve
Mads Larsen
Mathilde Lange
Mathilde Lange
Ole Kann Ferlov
Oliver Poulsen
Sigurd Stær Sørensen
Sofie aastrand Jørgensen
Sofie Lange
Sofie Møbjerg
Sophie Duhn Kruse
Valdemar Bjarni Kornbech
Viktor Hjort Korneliussen
Willads Birch Johansson
William Anker Scales
William Birch Johansson

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Pernille T Kristensen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Astrid Eichler Hansen
Camilla Rask
Caroline Emilie Faurschou
Cathrine Rask
Christian Farstad
Daniel Frederiksen
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Karoline Nielsen
Katrine Græsbøll Christensen
Kristine Rohde
Line Holm
Lukas Solne
Lærke Langelund
Mads Brandt Pedersen
Mads Holm
Maria Rohde
Marius Farstad
Matilde F. Christensen
Mette Gravesen
Mikkel Guldberg
Mille Bjerremand Andersen
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Aborg
Rasmus Vium Madsen
Silas Dupont
Søren Maretti
Theo Thuesen
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen
Valdemar H. Kappel

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Andreas Hoffmann
Asger Frimor
Cecilie Ebbesen
Joachim Federspiel
Regitze Heimburger
Rose Marie Skov
Villads Falkenberg

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Julie Borup
Julie Borup Olsen
Laura Amrami

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Albert Poulsen
Andreas Junker
Anna Find Hansen
Bertram Agerholm
Bertram Thorsen
Emilie Dziegiel Søndergaard
Emilie Mærsk Pedersen
Esben Kjærbo
Helena Lærke Olesen
Helene Fabrin-Brasted
Jonas Dichow Bøgely
Katja Eriksen
Katja Eriksen
Konrad Kjær Knoth
Mads Bessendorff Andersen
Mads Bressendorf Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Marie Bach Nielsen
Mark Eger Schrøder
Naja Zwisler
Oliver Vidø
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Sara B. Andersen
Siri Bach Nielsen
Stefan Splidt Samuelsen
Thor Jensen
Tobias Buchmann
Tommas Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Aas Møller
Anna Arvad
Aske Vindum Skipper
Asta Eskildsen
Clara Nielsen
Laura Kloster
Malte Hansen
Mette Borring
Sofia Kyed
Thea Arvad
Wiliam Kreutz

Århus Å Kajakklub (Århus Å, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 30, antal roere: 337

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2018-06 > Bagsværd Regatta 2018