Warning: Undefined array key "lng" in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php on line 9 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php:9) in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 5 Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 38
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 6 | Christian Farstad | Silkeborg | 01:46:637 |
2 | 3 | Lasse Lotsberg | Njørd (NO) | 01:47:761 |
3 | 4 | Henrik Nissen | Maribo | 01:48:229 |
4 | 7 | Erik Åsgrim | Bruunsvikens KK (SE) | 01:54:437 |
5 | 5 | Even Sevaldsen | Strand KK (NO) | 01:54:685 |
6 | 1 | Marcus Fritzbøger | KKK 361 | 01:58:385 |
7 | 8 | William Berg | Nyköping (SE) | 01:58:441 |
8 | 2 | Vetle Markusssen | Bærum (NO) | 02:04:553 |
9 | 9 | Magnus Kronby | Hvidovre | 02:04:621 |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 5 | Mark Eger Schrøder | Vallensbæk | 01:47:366 |
2 | 3 | Tobias Herløv | Maribo | 01:48:778 |
3 | 2 | Nikolai Thomsen | Marselisborg | 01:51:090 |
4 | 4 | Daniel Frederiksen | Silkeborg | 01:51:418 |
5 | 8 | Gustav Sloth Meng | Hellerup | 01:55:042 |
6 | 1 | Karl Brodén | Nyköping (SE) | 01:57:818 |
7 | 6 | Sigurd Stær Sørensen | Nybro-Furå | 01:59:374 |
8 | 7 | Trym Landeråen | Laksevåg (NO) | 02:01:450 |
9 | 9 | Tobias Hyttel | Maribo | 02:10:282 |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Rasmus Brandstrup Knudsen | Lyngby | 01:49:258 |
2 | 5 | Dennis Kernen | Nyköping (SE) | 01:50:790 |
3 | 6 | Magnus Sibbersen | Hvidovre | 01:52:590 |
4 | 3 | William Gravlund | Hellerup | 01:55:714 |
5 | 7 | Markus Nicolaisen | Bærum (NO) | 01:56:610 |
6 | 2 | Mikkel Guldberg | Silkeborg | 01:57:578 |
7 | 9 | Asger Rasmussen | ARK | 01:58:478 |
8 | 1 | Isac Remmerfors | Ângelhom (SE) | 02:02:846 |
8 | Oliver Vidø | Vallensbæk | Diskvalificeret |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 5 | Thorbjørn Rask | Silkeborg | 01:49:974 |
2 | 4 | Gunnar Nydal Eide | Strand KK (NO) | 01:50:858 |
3 | 6 | Martin Jørgensen | Maribo | 01:51:826 |
4 | 7 | Malte Hansen | Vejle | 01:53:206 |
5 | 3 | Stig Skovbo Olsen | KKK 361 | 01:54:598 |
6 | 8 | Tobias Bach Larsen | Silkeborg | 01:57:954 |
7 | 2 | Vilgot Westberg | Lidköping (SE) | 01:59:342 |
8 | 9 | Mikkel Knudsen | Pagaj | 02:04:134 |
9 | 1 | Magnus Linden | Nyköping (SE) | 02:07:290 |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Du ser nu indhold relateret til landende:
Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2018-04 > Copenhagen Spring Regatta 2018 > Mænd U18 K1 500m Semi-finaler