Warning: Undefined array key "lng" in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php on line 9 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php:9) in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 5 Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 38
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Rene Holten Poulsen | Maribo | 01:43:813 |
2 | 7 | Martin Nathell | Ângelhom (SE) | 01:44:105 |
3 | 6 | Casper Pretzmann | Silkeborg | 01:44:725 |
4 | 2 | Mads Brandt Pedersen | Silkeborg | 01:45:693 |
5 | 5 | Magnus Ivarsen | Fana KK (NO) | 01:45:917 |
6 | 9 | Nils Boe | Maribo | 01:46:993 |
7 | 8 | Vemund Næss Jensen | Bærum (NO) | 01:47:469 |
8 | 1 | Fredrik Friman | Bruunsvikens KK (SE) | 01:50:597 |
9 | 3 | Fridtjof Falch | Strand KK (NO) | 01:56:301 |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Lars Hjemdal | Oslo Kajakklubb (NO) | 01:44:718 |
2 | 6 | Albert Petersson | Södertälje (SE) | 01:44:998 |
3 | 7 | Jonathan Dagnæs | Silkeborg | 01:46:038 |
4 | 8 | Morten Minde | Strand KK (NO) | 01:46:094 |
5 | 5 | Troels Lund | Neptun | 01:46:550 |
6 | 2 | Emil Noe Nielsen | Silkeborg | 01:46:702 |
7 | 3 | Henrik Strand | Luleå KK (SE) | 01:46:746 |
8 | 1 | Albert Friman | Bruunsvikens KK (SE) | 01:49:338 |
9 | 9 | Mathias Svoren | Asker (NO) | 01:51:302 |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 3 | Jo Sondre Solhaug | Asker (NO) | 01:44:083 |
2 | 4 | Morten Graversen | Silkeborg | 01:44:859 |
3 | 2 | Ilya Podpolnyy | Maribo | 01:45:447 |
4 | 5 | Nicolai Mørcke | Lyngby | 01:46:255 |
5 | 6 | Daniel Salbu | Fana KK (NO) | 01:47:163 |
6 | 1 | Rasmus Alsbæk | Maribo | 01:47:247 |
7 | 10 | Rasmus Brandenhoff Lind | Vallensbæk | 01:47:879 |
8 | 7 | Victor G. Aasmul | Lyngby | 01:48:511 |
9 | 9 | Tommas Nielsen | Vallensbæk | 01:49:835 |
10 | 8 | Emil Skovgaard | Silkeborg | 01:51:171 |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Jon Amund Vold | Oslo Kajakklubb (NO) | 01:43:500 |
2 | 3 | Lars Magne Ullvang | Tysvær KK (NO) | 01:43:944 |
3 | 5 | Hakeem Teland | Kristianssand Kajakk (NO) | 01:44:228 |
4 | 1 | Nicolai Winther | Silkeborg | 01:45:868 |
5 | 6 | Eivind Vold | Oslo Kajakklubb (NO) | 01:46:516 |
6 | 2 | Simon Schuldt-Jensen | Lyngby | 01:47:288 |
7 | 9 | David Johansson | Bruunsvikens KK (SE) | 01:48:356 |
8 | 7 | Mads Holm | Silkeborg | 01:49:108 |
9 | 8 | Theodor Orban | Lödde (SE) | 01:54:180 |
1-2 og 1 bedste tid(er) til A-finale.
3-4 og 2 bedste tid(er) til B-finale.
Resten ud.
Du ser nu indhold relateret til landende:
Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2018-04 > Copenhagen Spring Regatta 2018 > Mænd Senior K1 500m Semi-finaler