Bagsværd Regatta 2015

Konkurrencen finder sted i perioden fra 19-06-2015 08:00 til 21-06-2015 18:00.

Beskrivelse

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K1 Tur 200m
Drenge U12 K1 Tur 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K1 Tur 200m
Piger U12 K1 Tur 500m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K4 200m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K4 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K4 500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 200m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C4 200m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 200m
Damer U18 K4 500m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K2 10.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior K1 Para 200m
Mænd Senior K1 Para 500m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior C1 200m
Damer Senior C1 500m
Damer Senior C2 200m
 
Mix Senior 4 x K1 Stafet 200m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Emil Skaarup
Kim Wraae Knudsen
Luca Werner Wraae
Sif Thieme
Signe Frederiksen
Trud Lundhus

Danmark (Danmark, DK)

Mette Gravesen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Asbjørn Skjenaa Faltum
Carolina Ellekjær
Christian Olsen
Frederik Duch
Frederik F. Jensen
Ida Falbe-Hansen
Karoline Bergendorf
Laura Hamborg
Lærke Melgaard Steen
Mads Bundgaard-Nilsen
Maja Lund Robson
Mathias Bundgaard-Nielsen
Mathilde Thomas
Matias Bundgaard-Nielsen
Nicco Andersen
Sofie Nørtved Stenberg

Frederikshavn Kajakklub (Frederikshavn, DK)

Oscar Kølbæk Rosenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Agnete Jersild
Claus Krejbjerg
Hannah Kemp
Regitze Kemp

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alberte Bønnelykke
Alexander Johansson
Andrea Jespersen
Asta Bock
August Zwinge Steen
Baltazar Solow
Bolette Nyvang
Bror Dinesen Sælan
Catrine Holten
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Frederik Sloth Meng
Frederikke Lund Frandsen
Gustav Bock
Gustav Danielsen
Gustav Sloth Meng
Johan Vedel
Julie Kauffmann
Kalle Thorsgaard
Klara Sol Stæhr Sørensen
Louise Lund Frandsen
Ludvig Schmidt
Malte Wechter
Mark Høier
Martin Juell
Oscar Dyrberg Bertelsen
Oskar Bendixen
Philip Bryde
Sigurd Stæhr Sørensen
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Glüsing Winther
Anne Sofie Krogh Jensen
Ida Marie Krogh-Jensen
Jacob Fogh Iversen
Johan Chalmer Vinding
Johanne Krogh Bisgaard
Josefine Balslev-Eriksen
Kirstine Krogh Bisgaard
Marco Pascal
Olivia Christoffersen
Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Stella Winther
Thomas Krogh Bisgaard
Thomas Stuhr Bisgaard
Tobias Stuhr Bisgaard
Victor Gairy Aasmul
Victor Landgreen-Petersen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Emma Broberg
Jakob Nielsen
Magnus Sibbersen
Mark Schrøder
Mikkel Sibbersen
Selina Skibby

Kajak-klubben Viking (Viking, DK)

Caroline Madsen
Emil Als
Theodor Thystrup

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Christian Chrois
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Charlotte Rosén
Lasse Skytte Vosegaard
Lasse Vosegaard

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Carl-Christian Palmquist Dahl
Christian Sigsgaard
Gustav Meyer
Henriette Panduro Hjerling
Johannes Jørgensen
Kim junget Rasmussen
Miklas Kaster Nielsen
Otto Meyer
Thor Lylloff
Valdemar Jørgensen
Victoria Halmquist
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Elias Ryom Kramer
Jesper Beer
Martin Krahn Thomsen
Sara Bachvarova

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Johanna Munch Haraldsdottir
Mathias Holst Andersen
Maya Dolfi

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anna Bisgaard
Anna Møller
Asger Boel
Benjamin Merrild
Jeppe Møller
Johan Fjeldvig
Lise Vølker Nielsen
Maria Bjerggård
Mikkel Bisgaard
Nina Vølker Nielsen
Victor Bjerggård

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Christoffer Froestrup
Christoffer Valentin Buschardt
Elise Markussen
Emil V. Ramussen
Emilie Markussen
Frederik Sørensen
Frederik Uth
Frederik V. Rasmussen
Henriette Engel Hansen
Ida Hugod
Ida villumsen
Jonathan Moon
Julie Obel
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Magnus K. Cedergreen
Malene Olsen
Marcus Fritzbøger
Marcus Juul Reng
Naje Askaa Moon
Nicolai Hennig
Nikolaj Hjarup
Sofus S. Askaa
Stig Skovbo Olsen
Thomas Hjarup
Thomas Mogensen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Emil Sindt Lauridsen
Ida Avenhoff
jonas Mogensen
Mads Egholt Rasmussen
Morten egholdt Rasmussen
Nicolai Andersen
Oliver Lebriger
Oliver Pagh
Theis Mogensen
Tobias Hald
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Lynge Nielsen
Anne Hauge Sørensen
Laura Ljungholm
Mathilde Roed
Mie Madsen
Oliver Vidø

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Emil Halling
Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Ida Holm Matthiassen
Jacob Gramkow Kristensen
Nicolina Knudsen
Nikolaj Halling
Philip Kalum Jørgensen
Philip Knudsen
Rasmus Bruus
Rasmus Knudsen
Simon Schnack Jørgensen
Thomas Bruus
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Adam Schøidt
Båd 1
Emil Geertsen
Emilie Holm
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Jens Visbech
Jeppe L. Jensen
Kasper Bleibach
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Martin Møller
Mia Christensen
Mikkel Ibsen
Nicolai Mørcke
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rene Poulsen
Sofie Aastrand
Sofie Jørgensen
Stas Magdych
Tobias Herløv
Victor Weichel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Andreas Stig Henriksen
Casper Henriksen
Esben Østergaard Kjeldsen
Kasper Stig Henriksen
Nikolai Thomsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Amalie Poulsen
Arthur Anker Scales
Astrid Kann
Carl Ømann
Carroline Amalie Scales
Carsten Scales
Daniel Møller
Elias Kock
Elias Müller
Emilie Duhn Kruse
Freja Martin
Hans Kann Ferlov
Ida Ferlov
Julie Kruse
Kristian Brandstrup
Kristoffer Ravn Neve
Ole Kann Ferlov
Sofie Lange
Sofie Møbjerg
William Scales

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Floor Zeegers
Johan Mikkelsen
Jonathan Højbjerg

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Mads Lønne
Marie Witt
Pernille T Kristensen
Sara Møller Jørgensen
Søren Lønne

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexander Søndergaard
Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Anne-Sofie Winther
Astrid Eichler Hansen
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christian Farstad
Daniel H. Larsen
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Emil Stær
Fie Højer
Frederik Faurschou
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Bernth Davidsen
Gustav Skovsager
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Julie D. Larsen
Katrine Græsbøll Christensen
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Lukas N. Østergaard
Lukas Solne
Mads Brandt Pedersen
Mads Holm
Maggie Dyekjær Pedersen
Magnus Langkjær
Mathias Fenger-Eriksen
Matilde F. Christensen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Kristensen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Vium Madsen
SK 1
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen

Skive Roklub (Skive, DK)

Mikkel Guldberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Carl Harlang
Cecilie Ebbesen
Emilie Rosenkilde
Eva Holtsmark
Julie Brinch
Louise Wissing Madsen
Malte Hedeboe
Mikkel Brinch
Nicolai Brinch
Sophie Bek Meng
Thomas Rasmussen
Victor Falkenberg
Walther Hagemann

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Daniel Frederiksen
Jacob Christensen
Julie Borup
Laura Amrami
Loise Lundholm
Louise Lundholm
Maja Rosenkrands
Mark Sørensen
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Mille Hemingsen
Odin Svendsby
Peter Larsen
Rosa Hemmingsen
Selma Kamuk
Tobias Hyttel
Wiliam Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Mads Holm Andersen
Sigrid Bøgh Jensen

Talentcenter Hovedstaden (TCH, DK)

Båd 1

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders Thygesen
Andreas Junker
Anna Blem
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Brandenhoff Lind
Joakim Karer
Jonas El Awsy
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Kasper Sønderby Thomsen
Katja Eriksen
Lea Ersted Jensen
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mathias G Larsen
Mikkel Rimmen
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Sara B. Andersen
Sebastian Nordborg
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vallensbæk KC (Vakc, DK)

Båd 1

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Arvad
Aske Vindum Skipper
Gregers Boel
Johan Tepas
Julie Tepas
Lasse Hansen
Malte Hansen
Mette Borring
Signe Tubæk Hansen
Stine Havgaard
Stine Høy Møller
Theo Thuesen

Antal klubber: 33, antal roere: 372

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2015-06 > Bagsværd Regatta 2015