Maribo Regatta 2015

Konkurrencen finder sted i perioden fra 15-05-2015 08:00 til 17-05-2015 18:00.

Beskrivelse

Maribo Regatta i Kano og Kajak, afholdes på Maribo Sø - Rosportsanlæg - lørdag og søndag den 16 og 17 maj 2015.

Der udskrives løb i alle klasser og distancer for Sprint - hvor der er mindst tre både anmeldt.
For lange løb over 1000 m - skal der være mindst 5 både anmeldt.

Løbs-, deltager lister kan følges her på siden efter sidste tilmeldingsfrist som er den 9 maj 2015.
Under stævnet kan løbende følges - deltagere i indledende, semifinaler samt finaler - sam løbende resultater.

BEMÆRK VENLIGST - UDSKREVNE LØBSLISTER ER KUN FORELØBIB OG DER KAN SKE ÆNDRINGER ERFTER TILMELDINGSFRISTEN.

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K2 1.250m
Drenge U12 C1 200m
Drenge U12 C1 500m
Drenge U12 C1 1.250m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K2 1.250m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 1.000m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K2 1.000m
Drenge U14 K2 2.500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 1.000m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K2 1.000m
Piger U14 K2 2.500m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 1.000m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 1.000m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 1.000m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 1.000m
Piger U16 K2 2.500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K2 5.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K2 5.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K2 5.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K2 5.000m

Deltagere

Sächsischer Kanuverband (SKV, DE)

Annalene Sammler
Anne Kurschat
Ardis Luda
Hanna Krah
Jacob Kurschat
Lars Hahn
Lea Krah
Lena Münch
Lion Waurich
Marie Thielemann
Max Korehnke
Pauline Hanslik

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Emil Skaarup
Luca Werner Wraae

Danmark (Danmark, DK)

Mette Gravesen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Christian Olsen
Frederik Duch
Frederik F. Jensen
Karoline Bergendorf
Mads Bundgaard-Nilsen
Matias Bundgaard-Nielsen
Nicco Andersen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Agnete Jersild
Albert Stockmark
Hannah Kemp
Regitze Kemp

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alberte Bønnelykke
Andrea Jespersen
Asta Bock
August Zwinge Steen
Bolette Nyvang
Catrine Holten
Ella Dahl Jespersen
Emma Bock
Frederik Sloth Meng
Gustav Bock
Gustav Sloth Meng
Jacob Juell
Johan Vedel
Julie Kauffmann
Kalle Thorsgaard
Klara Sol Stæhr Sørensen
Ludvig Schmidt
Malte Wechter
Mark Høier
Martin Juell
Oscar Dyrberg Bertelsen
Oskar Bendixen
Sara Corfixen
Sigurd Stæhr Sørensen
Toril Harremoes
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Anna Glüsing Winther
Caroline Oxholm
Ida Schmidt Niclasen
Jacob Fogh Iversen
Johan Chalmer Vinding
Johanne Krogh Bisgaard
Josefine Balslev-Eriksen
Kirstine Krogh Bisgaard
Nicolai Gregersen
Rune Rankløve
Simon Schuldt-Jensen
Thomas Krogh Bisgaard
Thomas Stuhr Bisgaard
Tobias Stuhr Bisgaard
Victor Gairy Aasmul
Victor Landgreen-Petersen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Jakob Nielsen
Magnus Sibbersen
Mark Schrøder
Mikkel Sibbersen
Selina Skibby

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Christian Chrois
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Simon Hvam

Kajakklubben "Skjold" (Skjold, DK)

Charlotte Rosén
Lasse Vosegaard

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Carl-Christian Palmquist Dahl
Christian Sigsgaard
Gustav Meyer
Johannes Jørgensen
Miklas Kaster Nielsen
Otto Meyer
Thor Lylloff
Valdemar Jørgensen
Victoria Halmquist
Vigga Nielsen

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Asbjørn Lolk-Hansen
Mathias Holst Andersen
Maya Dolfi

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Anna Møller
Asger Boel
Benjamin Merrild
Jeppe Møller
Johan Fjeldvig
Lise Vølker Nielsen
Sebastian R. Sørensen
Victor Bjerggård

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Christoffer Froestrup
Christoffer Valentin Buschardt
Elise Markussen
Emil V. Ramussen
Emilie Markussen
Frederik Uth
Ida Hugod
Jonathan Moon
Julie Obel
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Magnus K. Cedergreen
Marcus Juul Reng
Sofus S. Askaa
Thomas Hjarup
Thomas Mogensen
Victor Tram

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Emil Sindt Lauridsen
Ida Avenhoff
jonas Mogensen
Lucas Pagh
Morten egholdt Rasmussen
Nicolai Andersen
Oliver Pagh
Rasmus Winther Jensen
Tobias Hald
Tobias Schuster

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anders Lynge Nielsen
Anne Hauge Sørensen
Laura Ljungholm
Mathilde Roed
Oliver Vidø

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Emil Halling
Frederik Jepsen
Frederikke Hauge Matthiesen
Ida Holm Matthiassen
Philip Knudsen
Rasmus Knudsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Adam Schøidt
Emil Geertsen
Emilie Holm
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Henrik Nissen
Håkon Olauf-Løn
Jens Visbech
Jeppe L. Jensen
Katrine Jensen
Mads Jørgensen
Mark Pedersen
Martin Jørgensen
Martin Møller
Mia Christensen
Mikkel Ibsen
Nicolai Mørcke
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Sofie Jørgensen
Stas Magdych
Tobias Herløv
Victor Weichel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Nikolai Thomsen

Nibe Roklub (Nibe, DK)

Lærke Petersen
Silke Petersen
Søren Petersen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Kristian Brandstrup

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Johan Mikkelsen
Jonathan Højbjerg

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Frida Hedegaard Lyngsøe
Kirstine Møller
Mads Lønne
Marie Witt
Ole V. Witt
Pernille T Kristensen
Sara Møller Jørgensen
Søren Lønne

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexander Søndergaard
Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Anne-Sofie Winther
Astrid Eichler Hansen
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Cathrine Rask
Christian Farstad
Emil Kræmer
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Frederik Faurschou
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Gustav Skovsager
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Julie D. Larsen
Katrine Græsbøll Christensen
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Lukas Solne
Mads Brandt Pedersen
Mads Holm
Maggie Dyekjær Pedersen
Magnus Langkjær
Mathias Fenger-Eriksen
Matilde F. Christensen
Mikkel Thybo
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Kristensen
Nicolai Winther
Noah Dyekjær Pedersen
Oskar Schaufuss
Rasmus Vium Madsen
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen

Skive Roklub (Skive, DK)

Mikkel Guldberg

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Alexander Willadsen
Carl Harlang
Cecilie Ebbesen
Emilie Rosenkilde
Julie Brinch
Kristoffer Halkjær
Louise Wissing Madsen
Mikkel Brinch
Nicolai Brinch
Sophie Bek Meng
Thomas Rasmussen
Victor Falkenberg
Walther Hagemann

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Daniel Frederiksen
Jacob Christensen
Julie Borup
Laura Amrami
Loise Lundholm
Mark Sørensen
Mette Hemingsen
Odin Svendsby
Rosa Hemmingsen
Selma Kamuk
Tobias Hyttel
William Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Mads Holm Andersen
Maria Søgaard Lund
Sigrid Bøgh Jensen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Andreas Junker
Anna Blem
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Helene Fabrin-Brasted
Jacob Brandenhoff Lind
Joakim Karer
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Katja Eriksen
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mathias G Larsen
Mikkel Rimmen
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Sara B. Andersen
Sebastian Nordborg
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Arvad
Aske Vindum Skipper
Gregers Boel
Johan Tepas
Lasse Hansen
Malte Hansen
Mette Borring
Signe Tubæk Hansen
Stine Havgaard
Stine Høy Møller

Antal klubber: 30, antal roere: 284

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2015-05 > Maribo Regatta 2015