Warning: Undefined array key "lng" in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php on line 9 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php:9) in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 5 Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 38
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 5 | Caroline Emilie Faurschou | Silkeborg | 02:11:520 |
2 | 1 | Louise Lundholm | Sorø | 02:15:540 |
3 | 6 | Astrid Jørgensen | Limfjorden | 02:21:100 |
4 | 4 | Emma Bock | Hellerup | 02:28:050 |
5 | 2 | Kirstine Krogh Bisgaard | Holte | 02:30:240 |
6 | 7 | Frida Hedegaard Lyngsøe | Ribe Roklub | 02:30:970 |
7 | 8 | Anna Christensen | Sorø | 02:33:860 |
8 | 3 | Agnete Jersild | Gladsaxe | 02:55:090 |
9 | Ukendt deltager (afmeldt) | Afmeldt |
1-6 og 3 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Lykke Knudsen | Vallensbæk | 02:10:450 |
2 | 3 | Frederikke Maretti | Silkeborg | 02:14:310 |
3 | 6 | Silja Nidløse | Sundby | 02:21:340 |
4 | 1 | Eline Zørn | Esrum | 02:29:200 |
5 | 2 | Ida Bladt Krabbe | Silkeborg | 02:31:000 |
6 | 7 | Kristín Helgadóttir | Gladsaxe | 02:42:960 |
7 | 8 | Nicholine Holte Günther | Lyngby | 02:46:780 |
8 | 5 | Ida Vestermarken | Ringsted | 02:57:140 |
1-6 og 3 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 3 | Anne Hauge Sørensen | Køge | 02:10:000 |
2 | 8 | Lærke Kristiane Jensen | KKK 361 | 02:12:360 |
3 | 5 | Selma Kamuk | Sorø | 02:14:610 |
4 | 1 | Mette Hemingsen | Sorø | 02:15:920 |
5 | 7 | Astrid Felding Jensen | Esrum | 02:20:570 |
6 | 2 | Nanna Brandt Pedersen | Silkeborg | 02:22:570 |
7 | 6 | Julie Lindhardt | Hellerup | 02:25:620 |
8 | 4 | Malene E Jensen | Viborg | 02:43:430 |
1-6 og 3 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Josefine Balslev-Eriksen | Holte | 02:07:510 |
2 | 3 | Helene Fabrin-Brasted | Vallensbæk | 02:09:000 |
3 | 8 | Ida Schmidt Niclasen | Holte | 02:24:420 |
4 | 6 | Karen Frese | Neptun | 02:34:110 |
5 | 1 | Sara Bachvarova | Limfjorden | 02:37:900 |
6 | 2 | Juliane Jamsby | Nybro-Furå | 02:43:410 |
7 | 5 | Katrine Rasmussen | Strømmen | 02:59:090 |
8 | 7 | Olivia Hartmann | Lyngby | 03:04:080 |
1-6 og 3 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Du ser nu indhold relateret til landende:
Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2013-09 > DM Sprint 2013 > Piger U14 K1 500m Indledende heats