Drenge U14 K1 2.500m Finaler

Tilmeldinger | Finaler | Print heats
Løb nr. 120 | A-Finale | Kl. 19:01 Fredag eftermiddag
Placering Bane Navn Klub Tid
1 85 Rasmus Alsbæk Maribo 10:16:230
2 104 Johan Tepas Vejle 10:32:600
3 69 Simon Schuldt-Jensen Holte 10:35:910
4 111 Andreas Junker Vallensbæk 10:50:790
5 110 Christian Olsen Esrum 10:54:390
6 77 Vishwa Dewa Vallensbæk 10:54:680
7 88 Martin Jørgensen Maribo 11:04:740
8 93 Joakim Karer Vallensbæk 11:11:100
9 102 Thorbjørn Rask Silkeborg 11:14:520
10 82 Karl Find Hansen Vallensbæk 11:18:620
11 80 Victor Weichel Maribo 11:19:550
12 101 Malte Hansen Vejle 11:21:330
13 74 jonas Mogensen Kolding 11:28:890
14 89 Victor Tram KKK 361 11:29:850
15 99 Asger Rasmussen ARK 11:31:290
16 98 Rasmus Trærup Skanderborg 11:37:000
17 107 Andreas Føns Silkeborg 11:38:120
18 73 Simon Petersen Maribo 11:41:120
19 64 Johan Mikkelsen Odense 11:50:300
20 87 Magnus Sibbersen Hvidovre 11:51:300
21 68 Rasmus Knudsen Lyngby 11:53:620
22 113 Mikkel Knudsen Pagaj 11:57:110
23 97 Lauge Lange Silkeborg 11:58:000
24 70 Tobias Herløv Maribo 11:58:100
25 86 Oscar Kølbæk Rosenberg Frederikshavn 11:59:320
26 109 William Gravlund Hellerup 12:01:000
27 65 Stig Skovbo Olsen KKK 361 12:01:600
28 95 Daniel Frederiksen Sorø 12:02:100
29 117 Johan Hobolt Sorø 12:03:000
30 123 Alexander Søndergaard Silkeborg 12:04:220
31 60 Gustav Skovsager Silkeborg 12:15:000
32 61 Frederik Duch Esrum 12:16:220
33 71 Emil Halling Lyngby 12:17:110
34 92 Christoffer Valentin Buschardt KKK 361 12:18:310
35 122 Magnus Germundsson Struer 12:24:000
36 75 Marcus Madsen Gladsaxe 12:25:000
37 83 Oliver Pagh Kolding 12:33:330
38 76 Jacob Gramkow Kristensen Lyngby 12:35:420
39 108 Emil Hoff Silkeborg 12:38:000
40 94 Rasmus Winther Jensen Kolding 12:39:000
41 81 Mads Holm Andersen Struer 12:41:000
42 100 Jacob Lomholt Silkeborg 12:43:330
43 115 Michael Honore Kolding 12:47:000
44 112 Jacob Sejer Marselisborg 12:58:000
45 2 Frederik Schmidt Svendsen Silkeborg 12:58:770
46 116 Niels Vinther Strømmen 13:10:000
47 103 Simon Holleufer Struer 13:21:000
48 96 Mads Lønne Ribe Roklub 13:25:250
49 63 Albert Germundsson Struer 13:26:330
50 91 Nicco Andersen Esrum 13:27:740
51 118 Anton Langdahl Silkeborg 13:30:000
52 79 August Ring Kolding 13:33:550
53 119 Mathias Vinther Strømmen 13:37:370
54 78 Marcus Fritzbøger KKK 361 13:47:000
55 90 Christian Chrois Pagaj 14:01:660
56 72 Nicolai Nielsen Ringsted 14:05:460
57 84 Theo Skov Thuesen Strømmen 14:19:000
58 114 Kasper Hansen Pagaj 14:24:210
59 66 Oliver Warming Esrum 14:52:330
60 62 Henrik Maribo 14:53:100
  67 Lasse Lund Jensen Struer Afmeldt
  106 Carl Ømann Nybro-Furå Afmeldt
  105 Frederik Lindberg Neptun Udgået

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2013-09 > DM Sprint 2013 > Drenge U14 K1 2.500m Finaler