Warning: Undefined array key "lng" in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php on line 9 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/modules/country/files/index.php:9) in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 5 Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /customers/f/1/1/youpaddle.org/httpd.www/!admin/cms_core.php on line 38
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 9 | Andreas Junker | Vallensbæk | 00:46:480 |
2 | 7 | Simon Petersen | Maribo | 00:49:650 |
3 | 2 | Stig Skovbo Olsen | KKK 361 | 00:52:230 |
4 | 4 | Christoffer Valentin Buschardt | KKK 361 | 00:52:410 |
5 | 6 | Niels Vinther | Strømmen | 00:54:830 |
6 | 1 | August Ring | Kolding | 01:00:860 |
7 | 5 | Marcus Fritzbøger | KKK 361 | 01:02:410 |
8 | 8 | Lasse Lund Jensen | Struer | 01:04:290 |
9 | 3 | Alfred Bülov | Pagaj | 01:17:520 |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 6 | Rasmus Trærup | Skanderborg | 00:48:610 |
2 | 2 | Michael Honore | Kolding | 00:55:460 |
3 | 3 | Jacob Sejer | Marselisborg | 00:56:400 |
4 | 5 | Simon Holleufer | Struer | 00:57:030 |
5 | 4 | Mads Lønne | Ribe Roklub | 00:59:210 |
6 | 9 | Anton Langdahl | Silkeborg | 01:00:280 |
7 | 8 | Frederik Lindberg | Neptun | 01:02:390 |
8 | 7 | Christian Chrois | Pagaj | 01:03:340 |
1 | Carl Ømann | Nybro-Furå | Afmeldt |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Christian Olsen | Esrum | 00:46:880 |
2 | 2 | Mikkel Knudsen | Pagaj | 00:49:820 |
3 | 3 | Frederik Schmidt Svendsen | Silkeborg | 00:53:770 |
4 | 6 | Marcus Madsen | Gladsaxe | 00:55:290 |
5 | 5 | Magnus Germundsson | Struer | 00:56:210 |
6 | 8 | Emil Hoff | Silkeborg | 00:57:580 |
7 | 7 | Albert Germundsson | Struer | 00:58:520 |
8 | 1 | Theo Skov Thuesen | Strømmen | 01:07:810 |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 4 | Rasmus Alsbæk | Maribo | 00:44:410 |
2 | 7 | Johan Tepas | Vejle | 00:46:240 |
3 | 1 | Rasmus Knudsen | Lyngby | 00:48:490 |
4 | 6 | Malte Hansen | Vejle | 00:48:870 |
5 | 2 | Rasmus Winther Jensen | Kolding | 00:56:030 |
6 | 8 | Jacob Gramkow Kristensen | Lyngby | 00:57:350 |
7 | 5 | Nicolai Nielsen | Ringsted | 01:03:160 |
8 | 3 | Henrik Nissen | Maribo | 01:03:730 |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 6 | Victor Tram | KKK 361 | 00:46:410 |
2 | 3 | Emil Halling | Lyngby | 00:51:670 |
3 | 8 | Daniel Frederiksen | Sorø | 00:52:680 |
4 | 2 | Alexander Søndergaard | Silkeborg | 00:53:460 |
5 | 4 | Nicco Andersen | Esrum | 00:53:940 |
6 | 5 | Christian Seehausen | Marselisborg | 00:58:440 |
7 | 7 | Jacob Lomholt | Silkeborg | 00:59:230 |
8 | 1 | Frederik Duch | Esrum | 00:59:960 |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 5 | Joakim Karer | Vallensbæk | 00:45:470 |
2 | 7 | jonas Mogensen | Kolding | 00:46:750 |
3 | 3 | Martin Jørgensen | Maribo | 00:47:780 |
4 | 1 | Andreas Føns | Silkeborg | 00:52:320 |
5 | 6 | William Gravlund | Hellerup | 00:52:830 |
6 | 2 | Lauge Lange | Silkeborg | 00:53:280 |
7 | 8 | Oliver Pagh | Kolding | 00:53:550 |
8 | 4 | Oscar Kølbæk Rosenberg | Frederikshavn | 00:53:800 |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 2 | Vishwa Dewa | Vallensbæk | 00:45:290 |
2 | 1 | Simon Schnack Jørgensen | Lyngby | 00:46:380 |
3 | 7 | Thorbjørn Rask | Silkeborg | 00:47:660 |
4 | 6 | Asger Rasmussen | ARK | 00:48:020 |
5 | 8 | Tobias Herløv | Maribo | 00:50:220 |
6 | 4 | Johan Mikkelsen | Odense | 00:52:120 |
7 | 3 | Johan Hobolt | Sorø | 00:58:650 |
8 | 5 | Kasper Hansen | Pagaj | 00:59:120 |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Placering | Bane | Navn | Klub | Tid |
---|---|---|---|---|
1 | 6 | Simon Schuldt-Jensen | Holte | 00:46:150 |
2 | 7 | Victor Weichel | Maribo | 00:47:840 |
3 | 3 | Karl Find Hansen | Vallensbæk | 00:49:880 |
4 | 8 | Gustav Skovsager | Silkeborg | 00:50:160 |
5 | 4 | Oliver Warming | Esrum | 00:54:710 |
6 | 5 | Mathias Vinther | Strømmen | 00:56:500 |
7 | 1 | Mads Holm Andersen | Struer | 00:57:270 |
2 | Henrik | Maribo | Ej mødt |
1-4 og 4 bedste tid(er) til semi-finale.
Resten ud.
Du ser nu indhold relateret til landende:
Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2013-09 > DM Sprint 2013 > Drenge U14 K1 200m Indledende heats