Bagsværd Regatta 2013

Konkurrencen finder sted i perioden fra 01-06-2013 08:00 til 02-06-2013 18:00.

Beskrivelse

Sidst opdateret med tilmeldinger og rettelser d. 26-5 kl.13.00

2500m Drenge og pige U 16 er et invitations løb, hvor roerne er inviteret af U 16 landstræneren, som ønsker at se disse roere, med hensyn til udtagelse af NM holdet.
der kan ikke til meldes andre roere.

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K1 Tur 200m
Drenge U12 K1 Tur 500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K1 Tur 200m
Piger U12 K1 Tur 500m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K4 200m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C2 200m
Drenge U14 C2 500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K4 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K4 500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K4 200m
Mænd U18 K4 1.000m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K4 200m
Damer U18 K4 500m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C4 200m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 200m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K4 200m
Damer Senior K4 500m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Asger Rasmussen
Mark Shrøder
Sif Thieme
Victor Simonsen

Danmark (Danmark, DK)

Mette Gravesen

Dragør Kajakklub (Dragør, DK)

Nathalie Thomsen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Asbjørn Skjenaa Faltum
Astrid Felding Jensen
Christian Olsen
Eline Zørn
Flora Brix
Frederik Duch
Frederik F. Jensen
Jacob Leer Bernstein
Mads Bundgaard-Nilsen
Mathias Bundgaard-Nielsen
Oliver Warming
Signe Leer Bernstein

Frederikshavn Kajakklub (Frederikshavn, DK)

Oscar Kølbæk Rosenberg

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Agnete Jersild
Casper Nielsen
Claus Krejbjerg
Egil Husum
Kristín Helgadóttir
Lasse Nielsen
Marcus Madsen
Søren Hyttel

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Alex Krantz
Baltazar Solow
Bertram Floryan
Bolette Nyvang
Emma Bock
Frederik Sloth Meng
Freja Høier
Gustav Bock
Gustav Sloth Meng
Hans Chr. Stærkind
Hugo Rosenstand
Johan Vedel
Julie Lindhardt
Kasper Trung Christiansen
Mark Høier
Martin Juell
Oskar Bendixen
Thomas Raben
Tobias Fricke
Tobias Mallet
William Gravlund

Holte Roklub (Holte, DK)

Bjørn Grødum Ehlert
Ida Marie Krogh-Jensen
Ida Schmidt Niclasen
Jacob Fogh Iversen
Josefine Balslev-Eriksen
Kirstine Krogh Bisgaard
Magnus Libergren Lassen
Nicolai Gregersen
Rasmus Gullak
Simon Schuldt-Jensen
Thomas Krogh Bisgaard
Tobias Stuhr Bisgaard
Victor Landgreen-Petersen
William Busck

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Emma Broberg
Jakob Nielsen
Lisa Rørhauge
Magnus Sibbersen
Mark Rasmussen

Jordløse Boldklub (Jordløse BK, DK)

Floor Dijkstra Zegers

K.C. Lolland (KC Lolland, DK)

Båd 1
Båd 2
Båd 3
Båd 4

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Daniel Sig Larsen
Kasper Hansen
Mads Thomsen
Mikkel Knudsen
Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Christian Sigsgaard
Freja obel
Karen Frese
Mads Vedel Rasmussen
Nikolai Thomsen
Troels Lund

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen
Astrid Jørgensen
Elias Kramer
Jesper Beer

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Johan Fjeldvig
Markus Boesen
Martin F Møller
Sebastian R. Sørensen
Tobias Møller

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Andreas Jeppesen
Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Christoffer Valentin Buschardt
Emil Peter Hansen
Emil V. Ramussen
Emilie Markussen
Frederik Sørensen
Frederik V. Rasmussen
Gustav blyt-Jørgensen
Ida Hugod
Ida villumsen
Julie Obel
Kristoffer Markussen
Linea Ebbesen
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Malene Olsen
Marcus Fritzbøger
Martin Højgaard
Mathias Bodholdt
Stig Skovbo Olsen
Thomas Mogensen
Victor blyt- Jørgensen
Victor Tram

KC Gladsaxe (KCG, DK)

Båd 1
Båd 2
Båd 3
Båd 4

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

August Ring
Oliver Pagh

Køge Kano og Kajakklub (Køge, DK)

Anne Hauge Sørensen
Freja Offenberg
Laura Ljungholm
Mie Madsen
Oliver Raahauge

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Anders N. Rieder
Philip Knudsen
Rasmus Knudsen
Simon Schnack Jørgensen
Thomas Bruus
Victor Schnack Jørgensen
William Nordahl

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Anastasia Hansen
Caya Borgen
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Håkon Olauf-Løn
Jens Visbech
Kasper Bleibach
Mads Groth
Martin Jørgensen
Mia Christensen
Mikkel Ibsen
Nicolai Mørcke
Nils Boe
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Alsbæk
Rikke Jørgensen
Simon Petersen
Sofie Jørgensen
Stas Magdych
Tobias Hansen
Victor Weichel

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Christian Seehausen
Esben Kjeldsen
Ida Marie Melsen
Jacob Sejer
Kasper Stig Henriksen
Sara Mataji Christensen
Tine Bjerrum Nielsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Anna Skouenborg
Astrid Kann
Carroline Amalie Scales
Emilie Duhn Kruse
Kristian Brandstrup
Mathias Thomsen
Signe Falch Madsen
Sirgid Thomsen

Nykøbing F. Roklub (Nykøbing F., DK)

Adam Schiødt

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Benjamin Bærentsen
Johan Mikkelsen
Solveig Schmidt

Ribe Roklub (Ribe Roklub, DK)

Frida Bjerg Poulsen
Frida Hedegaard Lyngsøe
Line Viuf

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Anders Friis
Andreas Føns
Anne Langelund
Anne-Sofie Winther
Astrid Eichler Hansen
Benedicte Maul
Carl Johannes Fosmark
Caroline Axelsen
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Catrine Rask
Christian Karlskov
Christina Winther
Emil Hoff
Emil Kræmer
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Emil Stær
Frederik Faurschou
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Frida Bernth Davidsen
Ida Bladt Krabbe
Jeppe Jensby
Jeppe Maretti
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Lars Damgaard
Lauge Lange
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Lærke Langelund
Mads Brandt Pedersen
Mathilde Christensen
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolai Winther
Niklas M. Hansen
Rasmus F. Christensen
Rasmus Vium Madsen
Sebastian Søndergaard
SK 1
SK 2
SK 3
SK 4
Sofie Vind
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tobias Bach Larsen

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Mads Bruun Sørensen
Rasmus Trærup

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Carl Harlang
Emilie Rosenkilde
Julie Brinch
Kristoffer Halkjær
Louise Madsen
Mads Kern
Mikkel Brinch
Nicolai Brinch
Thomas Rasmussen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Anna Christensen
Daniel Frederiksen
Emil Rosenkrands
Emilie Stubtoft
Jens Worm
Johan Hobolt
Laura Christensen
Loise Lundholm
Louise Lundholm
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Mette Hemingsen
Mille Hemingsen
Nanna Ebert Flindt
Nikolaj Witte
Odin Svendsby
Peter Larsen
Rikke Hansen
Selma Kamuk
Tobias Hyttel
Wiliam Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Albert Germundsson
Jimmy Bøjesen
Magnus Germundsson
Sigrid Bøgh Jensen
Simon Holleufer

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

Rasmus Jørgensen

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Jonas hall-Andersen
Jonas Sørensen
Marc Lund Olsen
Peter Hersted
Rasmus Sørensen
Silja Nidløse

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders Thygesen
Andreas Junker
Anna Find Hansen
Anne Christine Babrin-Brasted
Aya Li Skafte-Holm
Christine Fabrin-Brasted
Helene Fabrin-Brasted
Joakim Karer
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Julie Frølund
Karl Find Hansen
Katja Holm
Lasse Bro Madsen
Lea Ersted Jensen
Louisa Roking
Lykke Knudsen
Mads Bessendorff Andersen
Marcus Steenfeldt Blem
Mikkel Rimmen
Oscar Emil Andersson
Pernille Kuijers Hostrup
Rasmus Brandenhoff Lind
Sebastian Junker
Thor Jensen
Tommas Nielsen
Vishwa Dewa
Zofia Nielsen

Vallensbæk KC (Vakc, DK)

Båd 1
Båd 2
Båd 3
Båd 4

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Andreas Woltmann
Anne Nielsen
Johan Tepas
Lasse Hansen
Malte Hansen
Nanna Svane
Rune Skov Jensen
Signe Tubæk Hansen
Stine Høy Møller

Århus Kano og Kajak Klub (ÅKKK, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 37, antal roere: 320

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2013-06 > Bagsværd Regatta 2013