Maribo Regatta 2012

Konkurrencen finder sted i perioden fra 19-05-2012 08:00 til 20-05-2012 17:00.

Beskrivelse

Maribo Kajakklub har hermed den store fornøjelse at invitere roere, ledere og supportere til:

MARIBO-REGATTA I KANO OG KAJAK
OG MARATHONLØB I KANO OG KAJAK
LØRDAG d. 19. MAJ og SØNDAG d. 20. MAJ 2012

Regattaløb: Alle løbene afvikles på vort rosportsanlæg
Der udskrives løb i alle klasser, hvor mindst 3 både er tilmeldt på sprint-distancerne: 200 m, 500 m og 1.000 m
vedr. 1.250 m (U12) og 2.500 m (U14/U16) skal der være mindst 5 både tilmeldt

Marathonløb: Distancen er ca. 20 km, fordelt på 3 runder a` ca. 6,7 km

Overbæringer: 3 stk a` ca. 100 m v/klubben for alle klasser
Løbene afvikles lørdag sidst på dagen.

Der udskrives løb i:
KAPRONINGSKLASSEN - TURBÅDSKLASSEN
Husk at medbringe redningsvest !

Dansprint Marathon Cup 2012 : Hr.K1 kap – Hr. C1 kap

Startafgift: Regattaløb: KI/CI 75 kr. – KII/CII 150 kr. – Børneløb/U10: gratis
Marathonløb: KI/CI 125 kr. – KII/CII 200 kr.

Startafgift bedes indbetalt på vor konto i Spar Lolland: 0682 - 283 00 10538

Efteranm.: Startafgift + 50 kr. pr. deltager pr. løb, forudsat at der er plads i programmet

Campering/ Campering ved siden af klubhuset
overnatning: Skolens Gymn.sal kan også benyttes til bad, omklædning og evt. overnatning

Maribo Sø Camping (3 km fra klubben) pladsbestilling her på tlf. 5478007

Ebsens Hotel: tlf. 54781044 Hotel Maribo Søpark: tlf. 54781011

Turistbureauet i Maribo: tlf. 54780496

Tilmelding: på DKF`s anmeldelsesblanketter senest 10. Maj.

Husk at anføre klubfarver
sendes til: Finn Larsen, Pilevænget 48, Skelstrup, 4930
Maribo, tlf.: 54783883,

mobil: 27871103 – mail: Finn.Larsen@3f.dk

Se løbsprogrammet på vor hjemmeside: www.maribokajakklub.dk

VEL MØDT I MARIBO d. 19. - 20. MAJ 2012

med STOR sportslig hilsen Finn Larsen, stævneleder

Konkurrencer der afholdes

Drenge U10 K1 200m
Drenge U10 K1 500m
Drenge U10 K2 200m
Drenge U10 K2 500m
 
Piger U10 K1 200m
Piger U10 K1 500m
Piger U10 K2 200m
Piger U10 K2 500m
 
Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 1.250m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 K2 500m
Drenge U12 K2 1.250m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 1.250m
Piger U12 K2 200m
Piger U12 K2 500m
Piger U12 K2 1.250m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 1.000m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 200m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K2 1.000m
Drenge U14 K2 2.500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 1.000m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 200m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K2 1.000m
Piger U14 K2 2.500m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 1.000m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 1.000m
Drenge U16 K2 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 1.000m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 1.000m
Piger U16 K2 2.500m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K2 5.000m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K2 5.000m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 5.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K2 5.000m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K2 5.000m

Deltagere

Danmark (Danmark, DK)

Mette Gravesen

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Asbjørn Skjenaa Faltum
Astrid Felding Jensen
Flora Brix
Frederik F. Jensen
Frida Brockmann
Mathias Bundgaard-Nielsen
Simon Skov

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Egil Husum
Søren Hyttel

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Bertram Floryan
Christian Voldstedlund
Gustav Sloth Meng
Hans Chr. Stærkind
Martin Juell
Stine Axelsen
Thomas Raben
Tobias Mallet
Troels Ebbesen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Emma Broberg
Jakob Nielsen

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Simon Hvam

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Mads Vedel Rasmussen
Tobias Schmidt
Troels Lund

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Amalie Thomsen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

Mikkel Manscher

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Emil Peter Hansen
Emil V. Ramussen
Frederik V. Rasmussen
Ida Hugod
Johanne Riis
Linea Ebbesen
Liv Obel
Lærke Kristiane Jensen
Malene Olsen
Otto V. Pedersen
Stig Skovbo Olsen
Thomas Mogensen
Victor Tram

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Anders N. Rieder
Nicolai Duport
Victor Schnack Jørgensen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Caya Borgen
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Jens Visbech
Kristine Alsbæk
Mads Groth
Mikkel Ibsen
Morten Ellebæk
Natasja Justensen
Nils Boe
Orion Pilo
Peter Straarup
Rasmus Alsbæk
Rikke Jørgensen
Sofie Aastrand
Stas Magdych

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Niklas Berg
Rene Olsen

Nykøbing F. Roklub (Nykøbing F., DK)

Adam Schiødt
Nicolai Biltoft

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Solveig Schmidt

Ringsted Roklub (Ringsted, DK)

Frederik Pil
Hans-Erik Hyttel
Simon Sand Kristoffersen

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Alexandra Schmidt Svendsen
Andreas Føns
Annemia Pretzmann
Benedicte Maul
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Cathrine Rask
Christian Karlskov
Emil Noe Nielsen
Emil Skovgaard
Emil Skovsager
Frederik Faurschou
Frederikke Maretti
Freya Vium Madsen
Jacob Skovbjerg
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Lars Damgaard
Line Langelund
Lucas Jørgensen
Mads Brandt Pedersen
Marie Ingemann Pedersen
Morten Graversen
Nanna Aagaard
Nanna Brandt Pedersen
Nicolaj Winther
Niklas M. Hansen
Rasmus Dybkjær
Rasmus Vium Madsen
Sebastian Søndergaard
Simon Bøtker
Sofie Vind
Søren Maretti
Thorbjørn Rask

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Nicolaj Blach

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Emilie Rosenkilde
Thomas Rasmussen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Daniel West Kildedal
Maja Rosenkrands
Peter Larsen
Rikke Hansen
Tobias Hyttel
Wiliam Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Mikael Mosbech
Sigrid Bøgh Jensen
Simon Holleufer

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Jonas hall-Andersen
Marc Lund Olsen
Peter Hersted
Rasmus Brandt Sørensen
Rasmus Sørensen
Sandra Nidløse

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Anders O Jønsson
Andreas Junker
Jacob Arbøl
Jacob Brandenhoff Lind
Jacob Dyrbye
Joakim Karer
Karl Find Hansen
Katja Holm
Lotte Bruun
Louisa Roking
Mads Teilmann
Mathias Høj Jensen
Rasmus Brandenhoff Lind
Simone Skovlod
Tobias Skov Lundager
Tommas Nielsen
Victor Kristensen
Zofia Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Nicolai Mørcke

Antal klubber: 24, antal roere: 139

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2012-05 > Maribo Regatta 2012