DM Kortbane 2009

Konkurrencen finder sted i perioden fra 21-08-2009 07:00 til 23-08-2009 15:00.

Beskrivelse

Så er det endelige program færdigt, håber at alle får et godt DM på Bagsværd sø

Konkurrencer der afholdes

Drenge U12 K1 200m
Drenge U12 K1 500m
Drenge U12 K1 2.500m
Drenge U12 K2 200m
Drenge U12 C1 200m
Drenge U12 C1 2.500m
 
Piger U12 K1 200m
Piger U12 K1 500m
Piger U12 K1 2.500m
Piger U12 K2 200m
 
Mix U12 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U14 K1 200m
Drenge U14 K1 500m
Drenge U14 K1 2.500m
Drenge U14 K2 500m
Drenge U14 K2 2.500m
Drenge U14 C1 200m
Drenge U14 C1 500m
Drenge U14 C1 2.500m
Drenge U14 C2 500m
Drenge U14 C2 2.500m
 
Piger U14 K1 200m
Piger U14 K1 500m
Piger U14 K1 2.500m
Piger U14 K2 500m
Piger U14 K2 2.500m
 
Mix U14 4 x K1 Stafet 200m
 
Drenge U16 K1 200m
Drenge U16 K1 500m
Drenge U16 K1 2.500m
Drenge U16 K2 200m
Drenge U16 K2 500m
Drenge U16 K2 2.500m
Drenge U16 K4 500m
Drenge U16 C1 200m
Drenge U16 C1 500m
Drenge U16 C1 2.500m
Drenge U16 C2 200m
Drenge U16 C2 500m
Drenge U16 C2 2.500m
 
Piger U16 K1 200m
Piger U16 K1 500m
Piger U16 K1 2.500m
Piger U16 K2 200m
Piger U16 K2 500m
Piger U16 K2 2.500m
Piger U16 K4 500m
 
Mix U16 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd U18 K1 200m
Mænd U18 K1 500m
Mænd U18 K1 1.000m
Mænd U18 K1 5.000m
Mænd U18 K2 200m
Mænd U18 K2 500m
Mænd U18 K2 1.000m
Mænd U18 K2 5.000m
Mænd U18 K4 500m
Mænd U18 C1 200m
Mænd U18 C1 500m
Mænd U18 C1 1.000m
Mænd U18 C1 5.000m
Mænd U18 C2 200m
Mænd U18 C2 500m
Mænd U18 C2 1.000m
Mænd U18 C2 5.000m
Mænd U18 C4 500m
 
Damer U18 K1 200m
Damer U18 K1 500m
Damer U18 K1 1.000m
Damer U18 K1 5.000m
Damer U18 K2 200m
Damer U18 K2 500m
Damer U18 K2 1.000m
Damer U18 K2 5.000m
Damer U18 K4 500m
 
Mix U18 4 x K1 Stafet 200m
 
Mænd Senior K1 200m
Mænd Senior K1 500m
Mænd Senior K1 1.000m
Mænd Senior K1 10.000m
Mænd Senior K2 200m
Mænd Senior K2 500m
Mænd Senior K2 1.000m
Mænd Senior K2 10.000m
Mænd Senior K4 200m
Mænd Senior K4 500m
Mænd Senior K4 1.000m
Mænd Senior C1 200m
Mænd Senior C1 500m
Mænd Senior C1 1.000m
Mænd Senior C1 10.000m
Mænd Senior C2 200m
Mænd Senior C2 500m
Mænd Senior C2 1.000m
Mænd Senior C2 10.000m
Mænd Senior C4 500m
Mænd Senior C4 1.000m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 200m
Mænd Senior 4 x K1 Stafet 500m
Mænd Senior 4 x C1 Stafet 200m
Mænd Senior 4 x C1 Stafet 500m
 
Damer Senior K1 200m
Damer Senior K1 500m
Damer Senior K1 1.000m
Damer Senior K1 5.000m
Damer Senior K2 200m
Damer Senior K2 500m
Damer Senior K2 1.000m
Damer Senior K2 5.000m
Damer Senior K4 500m
Damer Senior K4 1.000m
Damer Senior 4 x K1 Stafet 200m
Damer Senior 4 x K1 Stafet 500m
 
Mix Senior K2 200m
Mix Senior K2 5.000m

Deltagere

Amager Ro- og Kajakklub (ARK, DK)

Alex Lindros
Asta Otto
Christian Løvenhardt Henriksen
Emil Hansen
Georg Thomassen
Jesper Mikkelsen
Kim Wraae Knudsen
Kiril Aleksov Ahtarovski
Mathias Mørup-Lendal
Michael Cederquist
Nicole Valentin
Niels Ejlers
Sif Pedersen
Thomas Honore

Esrum (Esrum, DK)

Anders Lundberg
Stefan Krebs Lange Willman

Fredericia Kajakklub (Fredericia, DK)

Lars Emil Gutt
Mathilde Lindholm
Signe Simonsen

Frederikshavn Kajakklub (Frederikshavn, DK)

Jack Kristensen
Klaus Jensen

Gladsaxe Kano- og Kajakklub (Gladsaxe, DK)

Anne Lolk
Benjamin Bækmark
Birgit Pontoppidan
Bo Terp Paulsen
Casper Nielsen
Christian Bøtkjær
Christian Rasmussen
Claus Krejbjerg
Egil Husum
Frederik Høst
Frederik Knudsen
Jeanette Knudsen
Jens Lyk
Johhanes Pehrsson
Kasper Krintel
Kristian Andersen
Kåre Holm Thomsen
Mark Olsen
Martin Hald
Nicilai Dupont
Nicklas Skou
Oliver Dupont
Søren Hyttel
Yvonne Hansen

Hellerup Kajakklub (Hellerup, DK)

Asger Kjærgaard pedersen
Asmus Blædel
Bolette Nyvang
Christian Voldstedlund
Gustav Riisager
Hans Chr. Stærkind
Henrik vedel
Jacob Juell
Jonas Vallø Sørensen
Kirsten Gram Hansen
Kristine Friderichsen
Malthe Arvidsen
Martin Jardrup
Martin Juell
Nikolaj Clausen
Robert Floryan
Stine Axelsen
Søren Stærkind
Thomas Raben
Thorbjørn Skovhus
Tobias Schwartzlose

Holte Roklub (Holte, DK)

Albert Blikenberg
Amalie S. Nielsen
Bo Landgreen Petersen
Daniel Nyvang
Elisabeht Buck Pedersen
Emil Blinkenberg
Finn Landgreen Petersen
Ida Marie Krogh-Jensen
Jesper Staal
Klara Gjerding
Klaus Jensen
Michael Skriver
Nicolia Nalu
Per Selchau
Phillip Noel
Steen Alva Jørgensen
Thomas Pajor
Torsten Tranum

Horsens Kajakklub (Horsens, DK)

Asger Laursen
Birgitte Froberg
Christian Ramsgaard
Christina Winther
Nanna Katrine
Thomas Secher
Torben Lorentsen

Hvidovre Kajakklub (Hvidovre, DK)

Andreas Nielsen
Frederikke Rindholdt
Jakob Nielsen
Jens Jørgen Mortensen
Klaus Rørhauge
Lisa Rørhauge
Louise Starling-Juhl
Mark Rasmussen
Peter Melby
Rikke Larsen

Høruphav Ro- & Kajakklub (Høruphav, DK)

Niels Jans

Kajakklubben "Pagaj" (Pagaj, DK)

Andreas Tønnesen
Christen Thing
Jarl Pors Jakobsen
Kent Klitgaard
Knud Kragh
Sarah Andersen
Simon Hvam
Susanne Karlshøj

Kajakklubben NEPTUN (Neptun, DK)

Amanda Giessing
Benjamin Sørensen
Kajta Holm
Lea Andersen
Louisa Roking
Michael Gasseholm
Mie Ringsted
Tobias Skov Lundager
Troels Lund
Victoria Halmquist

Kano og Kajakklubben Limfjorden (Limfjorden, DK)

Alexander E. sørensen
Amalie Thomsen
Elias Kramer
Elias Ryom Kramer
Jens Lund
Jesper Beer
Jonas Juhl
Martin Thomasen
Mikkel Berg Jensen
Mikkel Lie
Morten Krantz
Niels boe
Nils Boe
Thor P. Knudsen

Kano og Kajakklubben NORD (Nord, DK)

Bjarne Bendixen
Buster Petersen
Felix Fonnest
Henning Lynge Jacobsen
Johan Gullander
Jonny Rungsted
Magnus Melau
Niels Bak
Rune Pallesen

Kano og Kajakklubben Vejle Å (Vejle Å, DK)

David Boesen
Mikkel Manscher
Thomas Alvarez
Tobias Møller

Kano- og Kajakklubben 361 (KKK 361, DK)

Alexander Papadopoulos
Anders nillson
Andreas Kihl
Asbjørn Binau
Caroline Mogensen
Emil Nillson
Emil V. Ramussen
Emilie Schaleck
Emma Tram
Frederik Knudsen
Frederik Sørensen
Henriette Engel Hansen
Ida villumsen
Ivalu Solgaard
Johan Sørensen
Josephine Kanta
Kasper Hamann
Kasper Iversen
Kristine Rald
Lasse Foged
Linea Ebbesen
Mads Lumholdt
Mathias Bodholdt
Mikkel Storch
Niklas Ibsen
Theis Iversen
Thomas Mogensen

Kolding Kajak Klub (Kolding, DK)

Karsetn Veien
Katrine Andersen
Mads Egholt Rasmussen
Mads Mikkelsen
Peter Jensen
Tom Jensen

Lyngby Kanoklub (Lyngby, DK)

Leif Reh
Mathias P. Hansen
Mette Barfod
Michael Norrbohm
Rene Vagner
William Axelsen

Maribo Kajakklub (Maribo, DK)

Anders Larsen
Casper Christiansen
Caya Borgen
Christian Grau
Emil Eriksen
Emilie Petersen
Emma Jørgensen
Frederik Hansen
Ida Christoffersen
Jannik Ringtved
Jens Visbech
Kasper Bleibach
Kasper Jørgensen
Kim Andersen
Kim Poulsen
Linda Poulsen
Mads Groth
Markus Pehrsson
Martin Ljungberg
Martin Møller
Mikkel Hansen
Mikkel Ibsen
Natasja Justensen
Orion Pilo
Pernille Knudsen
Rasmus Albech
Rasmus Alsbæk
Rasmus R. Nielsen
Rene Larsen
Rene Poulsen
Rikke Jørgensen
Simon Fauerskov
Sofie Aastrand
Sofie Jørgensen
Søren Fauerskov
Thomas Christainsen
Tobias Fauerskov

Marselisborg Kajak Club (Marselisborg, DK)

Andreas Stig Henriksen
Anna Bast Schmidt
Dorthe W. Jørensen
Jan Qualmann
Jens Ole Posselt
Jeppe Glesner
Kasper Stig Henriksen
Niklas Berg
Rene Olsen

Nybro-Furå Kano- og Kajakklub (Nybro-Furå, DK)

Amalie Lux
Anders Skyum
Arne Nilsson
Asger Steffensen
Bjarke Sejersen
Bjarke Steffensen
Bob Dokkedal
Carsten Scales
Casper Duun
Emil Dokkedal
Frederik Kettel
Gustav Bonø
Iben Stokholm
Jon Holm Thomsen
Jonas Koefoed
Julie Oline a´Porta
Jytte Duun
Jørgen Lassen
Kristian Brandstrup
Maria Joost
Martin Kaufmanas
Mathias Gadegaard
Nicolas Joost
Rasmus Kettel
Thomas Skyum

Næstved (Næstved, DK)

Tobias Vanggaard

Odense Kajakklub (Odense, DK)

Mads Grønnegaard
Solveig Schmidt
Troels Østergaard

Odin Kajakklub (Odin, DK)

Esben Østergaard

Silkeborg kajakklub (Silkeborg, DK)

Anne Grith Michelsen
Anne Jensen
Anne-Sofie Winther
Annemia Pretzmann
Astrid S. Morsing
Brian Nymann
Caroline Emilie Faurschou
Casper Pretzmann
Catrine Rask
Christian Jørgensen
David Larsen
Emil Noe Nielsen
Emil Nyegaard
Emil Skovgaard
Emil Stær
Frederik Faurschou
Frederikke Maretti
Jacob Dalsgaard Thøstesen
Jakob Nielsen
Jannic Reuter
Jeanette Løvborg
Jeppe Dalsgaard Thøstesen
Jeppe Jensby
Jonas Helbo Hardlei
Jonathan Dagnæs
Katrine Græsbøll Christensen
Kristian Krath
Lars Damgaard
Mads Brandt Pedersen
Malte Sørensen
Marie Ingemann Pedersen
Mathias Føns
Mikkel Thybo
Morten Graversen
Niklas M. Hansen
Nikolaj Dagnæs
Rasmus Davidsen
Rasmus F. Christensen
Rasmus Jørgensen
Sebastian Søndergaard
Søren Maretti
Thorbjørn Rask
Tom Faurskov
Tommy Andersen

Skanderborg Kano og Kajak Klub (Skanderborg, DK)

Aleksander Emborg
Esben Traberg
Nicolaj Blach

Skovshoved Roklub (Skovshoved, DK)

Aske Taastrøm
Christian Bærentsen
Emilie Rosenkilde
Louise Madsen
Mads Kern
Thomas Rasmussen

Sorø Kajakklub (Sorø, DK)

Adam Spliid
Claes Rosenkrands
Dorthe Larsen
Emil Rosenkrands
Gorm Lee
Hans Erik Hyttel
Henrik Larsen
Henrik Levinsen
Jakob Sønderis
Jonas Rasmussen
Lea Larsen
Lotte Nielsen
Maja Rosenkrands
Martin Larsen
Peter Larsen
Rikke Hansen
Sanne Larsen
Selma Kamuk
Wenche Irgens
Wiliam Hansen

Struer Kajakklub (Struer, DK)

Dennis Bøjesen
Jacob Wøldike Dupont
Jimmy Bøjesen
Michael Eronen Mosbech
Rasmus Holm Andersen
Sigrid Bøgh Jensen

Strømmen Kajakklub (Strømmen, DK)

Claus Svenningsen
Torben Svenningsen

Sundby Kajakklub (Sundby, DK)

Andy Ludwig
Cæcilie Hansen
Mark Lund Olsen
Nicolai Nielsen
Patrick Hartwig-Olsen
Peter Hersted
Simon Sørensen
Thor Nielsen

Sønderborg Kajak Klub (SKK, DK)

Marianne Nielsen

Vallensbæk Kano og Kajak Club (Vallensbæk, DK)

Amalie Andersen
Anders O Jønsson
Anders Thygesen
Andreas Junker
Catrine Moe
Christina Duun
Christoffer B Hansen
Christoffer D Jensen
Emilie Helbrandt Fischer
Joakim Karer
Jonas Bro Madsen
Jonas Nexø Kaspersen
Julie Funch
Kurt Tim Hansen
Lars Bryld Petersen
Lasse Bro Madsen
Laura Mains
Line O Jønsson
Lotte Bruun
Martin Rosenkilde
Mathias Høj Jensen
Mette Loise Merrild Karer
Molly Jensen
Patrick Skovlod
Paw Lindkvist Pedersen
Rasmus Brandenhoff Lind
Simon Christensen
Simone Skovlod
Sofie Chatrine Hansen
Tommas Nielsen
Victor Steen Kristiansen
Zofia Nielsen

Vejle Kajakklub (Vejle, DK)

Anna Mørcke
Anne Nielsen
Katrine Lindholm
Marcus Boesen
Nanna Svane
Nicolai Mørcke
Rune Skov Jensen
Sabrina Helweg
Thoms Woltmann

Viborg Kajakklub (Viborg, DK)

Anders Bilde
Anne Laursen
Asbjørn Dalsgaard
Jonas Drescher
Malene Laursen
Marie Kanstrup Jønsson
Niels Vinther
Rasmus Lausen
Signe Lassen
Simon Drescher
Søren Hedegaard

Århus Kano og Kajak Klub (ÅKKK, DK)

Torben Thomsen

Antal klubber: 36, antal roere: 405

 

Nyheder | Begivenheder | Min konto

Du er her: Velkommen > Begivenheder > 2009-08 > DM Kortbane 2009